Lech Kędziora trenerem Polonii Bydgoszcz

Żużel
Lech Kędziora trenerem Polonii Bydgoszcz
fot. Cyfrasport

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2021 wystartują pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Lecha Kędziory. Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play-off.

Funkcję menedżera bydgoskiego zespołu w minionym sezonie pełnił samodzielnie właściciel Polonii Jerzy Kanclerz. Już w trakcie sezonu przyznał, że niezatrudnienie trenera było jednak błędem. Żużlowcy ze Sportowej 2 do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w 1. lidze, co ostatecznie udało się osiągnąć.

 

Kędziora to były żużlowiec i doświadczony trener. 64-letni szkoleniowiec pracował z zespołami na każdym szczeblu rozgrywek. Prowadził m.in. Start Gniezno, Włókniarza Częstochowa, Orła Łódź czy Wybrzeże Gdańsk. Poprzedniego sezonu z pewnością nie zaliczy do najlepszych, gdyż jego ROW Rybnik nie obronił miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz trafił do Polonii, która zbudowała całkiem ciekawy, perspektywiczny skład. Poza prowadzeniem zespołu nowy trener ma być także odpowiedzialny za przygotowanie toru oraz pracę z młodzieżowcami.

 

– Mamy młody zespół, z ambicjami. Przed sezonem 2021 został wzmocniony. Naszym celem jest play-off – powiedział Kędziora tuż po podpisaniu umowy z Polonią.

 

 

W Bydgoszczy udało się zatrzymać liderów minionego sezonu, w tym wracającego do ścigania po kontuzji Grzegorza Zengotę, który świetnie spisał się w końcówce rozgrywek. Z „Gryfem” na plastronie startować będą nadal Duńczyk Andreas Lyager, Francuzi David Bellego i Dimitri Berge. Nowymi zawodnikami będą Adrian Gała i Rosjanin Wadim Tarasienko. Skład uzupełniają posiadający polskie obywatelstwo Josh Grajczonek i Brayden McGuinness oraz juniorzy Mateusz Błażykowski, Nikodem Bartoch, Hubert Gąsior i Wiktor Przyjemski.

 

Wraz z Kędziorą pracować z zespołem będzie także Krzysztof Kanclerz, który w minionym sezonie pełnił funkcję kierownika drużyny.

 

„Taki klub jak Polonia Bydgoszcz zasługuje na walkę w PGE Ekstralidze i ten cel musimy zrealizować w najbliższym czasie. Nie mówimy, że w tym roku będzie awans, ale jeśli to będzie możliwe, to będziemy chcieli się tam znaleźć. Naszym celem jest czwórka” – powiedział jeden z synów właściciela Polonii, Jerzego Kanclerza.

 

Sezon 2021 Abramczyk Polonia rozpocznie przed własną publicznością, podejmując na inaugurację Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie