Damian Janikowski zmienia klub. "Wracam do domu"

Sporty walki
Damian Janikowski zmienia klub. "Wracam do domu"
Fot. Projekt Wojownik
Damian Janikowski wkrótce wróci do rodzinnego miasta.

Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 SUB) za pośrednictwem Instagrama poinformował, że w lipcu planuje zmienić otoczenie. Zawodnik organizacji KSW, który dotychczas reprezentował WCA Fight Team, będzie trenował w Rio Grappling Wrocław. "Od lipca wracam do domu do Wrocławia na stałe" - napisał brązowy medalista olimpijski z Londynu.

Od kilku lat Janikowski mieszkał i przygotowywał się do walk w Warszawie. Najpierw trenował w S4 Fight Club, a następnie w WCA Fight Team pod okiem Roberta Jocza. Jak się okazuje, najbliższe miesiące będą ostatnimi 31-latka w stołecznym klubie. Janikowski wkrótce powróci do rodzinnego Wrocławia i będzie trenował w lokalnym Rio Grappling. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mamed Khalidov: Walka z Andersonem Silvą byłaby spełnieniem moich marzeń

 

 

 

Zawodnikami wrocławskiego klubu są m.in. Kacper Koziorzębski czy Łukasz Charzewski. Głównym trenerem Janikowskiego będzie Mateusz Dubiłowicz. 

 

 

Były zapaśnik podkreśla jednak, że nie rezygnuje z treningów w Warszawskim Centrum Atletyki. Wrocławianin zapowiedział, że będzie odwiedzał ten klub podczas okresu przygotowawczego. 

 

W swoim ostatnim pojedynku Janikowski pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Andreasa Gustafssona. Wcześniej musiał uznać wyższość Szymona Kołeckiego, z którym przegrał przez TKO w drugiej rundzie. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze