Kolarski CCC Development Team zakończył działalność

Inne
Kolarski CCC Development Team zakończył działalność
fot. PAP/Panoramic

Kolarski CCC Development Team zakończył działalność z powodu wycofania się głównego sponsora. Już wcześniej z tych samych względów pożegnała się z peletonem startująca w największych wyścigach grupa CCC, której licencję elity przejęła belgijska Intermarche-Wanty Gobert.

"31 grudnia 2020 roku dobiegła końca piękna kolarska przygoda naszej ekipy. W sezonie 2021 nie zobaczymy w zawodowym peletonie kolarzy CCC Development Team. Wszystkim, którzy wraz z nami współtworzyli piękną kolarską historię oraz naszym oddanym kibicom z całego serca za wszystko dziękujemy" - napisano w wydanym w sobotę oświadczeniu.


Zobacz także: Plebiscyt PS i Polsatu: Sylwetka Katarzyny Niewiadomej

 

Ekipa poinformowała, że 31 grudnia 2020 roku wygasła umowa sponsorska z firmą CCC i decyzją zarządu nie została przedłużona. Nie udało się także pozyskać nowych sponsorów.

 

W minionym roku kolarze CCC Development, młodzieżowego zaplecza CCC Team, startowali w mniejszych imprezach. Największe sukcesy odniósł Stanisław Aniołkowski, m.in. zdobył tytuł mistrza Polski elity ze startu wspólnego, a także wygrał dwa wyścigi etapowe - Albertina Bałtyk-Karkonosze Tour oraz Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 5

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie