Czas na Rajd Dakar! Wielkie ściganie w Arabii Saudyjskiej

Moto
Czas na Rajd Dakar! Wielkie ściganie w Arabii Saudyjskiej
fot. materiały prasowe
W rajdzie weźmie udział pięciu przedstawicieli ORLEN Team.

W sobotę krótkim prologiem w okolicach Dżuddy rozpocznie się 43. edycja Rajdu Dakar, druga w Arabii Saudyjskiej, w której udział weźmie 12 Polaków. W porównaniu do poprzedniego Dakaru, trasa nadchodzącej edycji będzie przebiegała w odwrotnym kierunku.

Legendarny rajd już po raz 22. odbędzie się z udziałem przedstawicieli ORLEN Team, reprezentowanych w tym roku przez kierowców samochodów – Jakuba Przygońskiego i Martina Prokopa, quadowca Kamila Wiśniewskiego oraz motocyklistów – Macieja Giemzę i Adama Tomiczka.

 

W walce o podium powinni liczyć się także jadący lekkim pojazdem UTV Aron Domżała i Maciej Marton. Ze startu zrezygnował zwycięzca wśród quadowców z 2015 roku Rafał Sonik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Dakar: Z jakiego paliwa będą korzystać zawodnicy?

 

11-kilometrowy prolog po piaskach koło Dżuddy ustali kolejność na liście startowej, a prawdziwe ściganie rozpocznie się niedzielnym etapem do Biszy. Dzień przerwy wyznaczono na 9 stycznia w Ha'il, po którym uczestnicy wyruszą na najbardziej wymagający odcinek maratoński. Metę ostatniego, 12. etapu wyznaczono 15 stycznia w Dżuddzie.

 

Trasa liczy łącznie 7646 km, w tym 4767 km odcinków specjalnych. Ma być wolniejsza i bardziej techniczna niż przed rokiem, gdy śmierć w wyniku wypadków poniosło dwóch motocyklistów.

agb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie