SuperLega: Lube z hukiem zaczęło nowy rok! Drużyna Włodarczyka bez szans

Kioene Padwa w swoim pierwszym meczu w 2021 roku uznała wyższość drużynie Cucine Lube Civitanova. Wojciech Włodarczyk i spółka przegrali z mistrzami kraju, a także aktualnymi wiceliderami włoskiej ekstraklasy 0:3.

Dla podopiecznych trenera Jacopo Cuttiniego nawet jeden wygrany set byłby sukcesem w starciu z mistrzami Włoch. Nie udało się, a faworyci już od początku spotkania pokazali, że gospodarzom brakuje siatkarskich argumentów na boisku, by się postawić wiceliderom SuperLegi. Druga partia była najbardziej emocjonująca i wyrównana, bowiem toczyła się w walce punkt za punkt. Jednak przyjezdni trzymali rękę na pulcie i nie pozwolili się rozpędzić rywalom. W trzecim secie Lube prowadziło rywalizację prawie od samego początku, nie dając Kioene szansy na kontakt. W końcówce entuzjazm gospodarzy w obronie spadł i siatkarze Ferdinanda De Giorgi pokonali Kioene zgodnie z oczekiwaniami 3:0.

Włodarczyk występujący w barwach drużyny z Padwy zdobył w sobotnim spotkaniu sześć punktów, wszystkie atakiem (32% skuteczności). Z kolei po drugiej stronie siatki luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia Kamil Rychlicki wywalczył dla Lube 13 punktów, w tym 12 atakiem i jeden blokiem.

Drugi sukces z rzędu Lube, po zwycięstwie 23 grudnia z Perugią, umocnił ekipę De Giorgi na drugim miejsu w tabeli SuperLegi. Padwa nadal pozostaje przedostatnią drużyną w klasyfikacji włoskiej ekstraklasy. Sobotnia porażka siatkarzy Cuttiniego była 14. w tym sezonie.

Kioene Padwa - Cucine Lube Civitanova 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Kioene Padwa: Ferrato, Gottardo (libero), Merlo, Stern, Shoji, Danani La Fuente (libero), Volpato, Bottolo, Milan, Casaro ne, Canella ne, Wlodarczyk, Fusaro.

Cucine Lube Civitanova: Kovar, Marchisio ne, Juantorena, Balaso (libero), Leal, Rychlicki, Diamantini, Simon, De Cecco, Anzani, Falaschi, Hadrava, Yant.