Turniej Czterech Skoczni: Konkurs w Innsbrucku. Relacja i wyniki na żywo

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Konkurs w Innsbrucku. Relacja i wyniki na żywo
fot. PAP
Kamil Stoch zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji przejściowej TCS.

Kibice skoków narciarskich już zacierają ręce przed konkursem Pucharu Świata w Innsbrucku. Polacy przed trzecimi zawodami 69. Turnieju Czterech Skoczni mają powody do optymizmu. W grze o Złotego Orła nadal pozostają Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W najlepszej "dziesiątce" turnieju znajdują się również Andrzej Stękała i Piotr Żyła. Czy któryś z "Biało-Czerwonych" znów wskoczy na podium? Relacja na żywo z konkursu TCS w Innsbrucku na Polsatsport.pl.

Podopieczni Michala Dolezala znakomicie radzą sobie w najbardziej prestiżowym turnieju sezonu. Po dwóch konkursach najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Stoch, który zajmuje trzecie miejsce. Do lidera Halvora Egnera Granerda drugi skoczek konkursu w Oberstdorfie traci 6,7 pkt, a do Karla Geigera 4 pkt. Tuż za trzykrotnym mistrzem olimpijskim plasuje się zwycięzca zawodów w Garmisch-Partenkirchen Dawid Kubacki, który triumfował w rewelacyjnym stylu.


Na wysokim siódmym miejscu w klasyfikacji przejściowej jest znakomicie prezentujący się w tym sezonie Andrzej Stękała. Najlepszą "dziesiątkę" zamyka za to Piotr Żyła, który konkurs w Ga-Pa zakończył na najniższym stopniu podium.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lang, Majka, Małysz, Stoch... Kto następny?


Do trzeciego konkursu niemiecko-austriackiego turnieju oprócz wyżej wymienionych zakwalifikowali się jeszcze Klemens Murańka, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.


Zawody będą tradycyjnie rozgrywane w systemie KO. Rywalem Stocha w pierwszej serii konkursu będzie Constantin Schmid, Kubackiego - Timon-Pascal Kahofer, a Stękały Jewgienij Klimow. Z kolei Żyła zmierzy się z Junshiro Kobayashim, Zniszczoł ze Zigą Jelarem, a Murańka z Keiichim Sato. Wymagającego przeciwnika będzie miał Kot, który trafił na wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Markusa Eisenbichlera.


W ostatnich dwóch konkursach zabraknie utytułowanych niemieckich skoczków. Ekipę naszych zachodnich sąsiadów - ze względu na słabe występy - opuścili Richard Freitag i Andreas Wellinger. Do rywalizacji powraca natomiast Marius Lindvik, który nie wystąpił w Ga-Pa. W ostatnim dniu 2020 roku przeszedł zabieg stomatologiczny, tym samym tracąc szansę na dobry wynik w klasyfikacji końcowej TCS.


Relacja na żywo z konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku od godziny 13.30 na Polsatsport.pl.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Relacja na żywo
Strona odświeża się automatycznie

Kamil Stoch triumfował na Bergisel w Innsbrucku z notą 261,6 pkt. Drugi był Słoweniec Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium znalazł się drugi z Biało-Czerwonych - Dawid Kubacki.

JEEEEEEEEEEST! KAMIL STOCH ZWYCIĘZCĄ KONKURSU W INNSBRUCKU! TRZYKROTNY MISTRZ OLIMPIJSKI SKOCZYŁ AŻ 130 METRÓW I O 12 PUNKTÓW POKONAŁ ANZE LANISKA!

Anze Lanisek zadowolony po swojej próbie! Słoweniec skoczył 123,5 m i o 1,3 pkt wyprzedził Kubackiego i prowadzi w konkursie!

Ryoyu Kobayashi również nie pokonał "Biało-Czerwonych". Jest piąty. To oznacza, że Kubacki jest już na podium!

Michael Hayboeck wylądował bliżej od dwóch Polaków! Odległość 123 metrów wystarczyła zaledwie na szóstą lokatę.

Jeszcze lepszy skok oddał Dawid Kubacki. 127 metrów skoczka z Szaflar oznacza, że będzie liderem z notą 248,3 pkt!

Piotr Żyła skoczył 124, 5 m w nienajlepszych warunkach i o 0,6 pkt objął prowadzenie w konkursie.

Zaledwie 120 m w wykonaniu Andrzeja Stękały. Skoczek z Dzianisza spadnie w klasyfikacji. Aktualnie jest dwunasty.

Po dwudziestu próbach drugiej serii najwyżej sklasyfikowany jest Yukyia Sato. Japończyk z notą 245,6 pkt wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera.

Znakomitą odległość zanotował Yukiya Sato. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni skoczył 130 metrów i wyprzedził Petera Prevca.

Ze swojego skoku powinien być zadowolony Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 126, 5 metrze i jest piąty.

Bardzo dobrą próbę oddał Peter Prevc. Słoweniec wylądował na 128 metrze i z notą 239, 4 pkt objął prowadzenie w zawodach.

Po dziesięciu skokach w II serii na prowadzeniu jest Daniel Andre Forfang. Norweg poszybował na 128 metr i o 0,9 pkt wyprzedza swojego rodaka Graneruda.

Chwilę po nim swoją próbę oddał Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata wylądował metr bliżej od Niemca, ale znalazł się przed nim o zaledwie 0,1 pkt po dwóch skokach. Norweg nie ma jednak powodów do świetowania. Jego szanse na triumf w TCS po pierwszym skoku znacząco zmalały.

Drugą serię w świetnym stylu rozpoczął Karl Geiger. Niemiec skoczył 128, 5 m. Na którym miejscu jednak zakończy rywalizację? 

Niespodziewane niskie miejsca po pierwszej serii zajmują Norweg Halvor Egner Granerud i Niemiec Karl Geiger. Panowie zajmują kolejno 29. i 30. lokatę Przed konkursem TCS w Innsbrucku byli na pierwszym i drugim miejscu w klasyfikacji przejściowej.

Trzykrotny mistrz olimpijski przesunął się na pozycję lidera klasyfikacji przejściowej 69. Turnieju czterech Skoczni. Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki.

Kamil Stoch prowadzi po pierwszej serii konkursu na skoczi Bergisel w Innsbrucku! Tuż za nim jest Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie miejsce zajmuje Japończyk Ryoyu Kobayashi. 

Wielka niespodzianka! Halvor Egner Granerud trafił na fatalne warunki i wylądował zaledwie na 116,5 m. Pokonał jednak w parze z Viktorem Polaskiem i zakwalifikował się do drugiej serii. Zajmuje jednak odległe 29. miejsce.

W przedostatniej parze doszło do pojedynku dwóch Austriaków. Daniel Huber (123 m, 199,9 pkt) potwierdził swoją klasę, pokonując doświadczonego Manuela Fettnera (105,5 m, 85,8 pkt), który zajmuje ostatnie miejsce.

Bardzo dobra próba w wykonaniu Dawida Kubackiego! Skoczek z Szaflar skoczył 126 m i wygrał w parze z Austriakiem Timon-Pascal Kahofer. Aktualnie zajmuje piąte miejsce.

Pachniało niespodzianką! Markus Eisenbichler skoczył zaledwie 120, 5 m, ale to wystarczyło, żeby pokonać Macieja Kota.

Rewelacyjna próba Kamila Stocha! Dwukrotny zwycięzca TCS wylądował na 127, 5 metrze i pokonał Niemca Constantina Schmida (113, 5 m). Z notą 131, 7 pkt. wyszedł na prowadzenie w konkursie!

Stefan Kraft nie miał żadnych problemów, żeby pokonać Deckera Deana!

Karl Geiger trafił na kiepskie warunki i skoczył zaledwie 117 m. To wystarczyło jednak, żeby pokonać Simona Ammanna. Niemiec tym skokiem prawdopodobnie stracił szansę na wygranie TCS.

Świetny skok Piotra Żyły! Wiślanin wylądował na 126, 5 metrze (125,1 pkt) i zdecydowanie wygrał w parze z Junshiro Kobayashim (122 m 113, 5 pkt). Aktualnie plasuje się na czwartej lokacie.

Peter Prevc 122,5 m, 118, 2 pkt) nie miał żadnych problemów, żeby pokonać w parze Bułgara Vladimira Zografskiego (110,5 m, 92,6 pkt). Wraz z bratem Cene zajmuje obecnie dwunastą lokatę.

W szesnastej parze doszło do niemiecko-austriackiej konfrontacji. Lepszy z niej wyszedł Philipp Aschenwald (117,8 pkt), który pokonał Severina Freunda (112,6 pkt).

Słaby skok Klemensa Murańki. Zakopiańczyk skoczył 112,5 m (99,6 pkt) i przegrał zdecydowanie z Japończykiem Keiichi Sato, który poszybował na 123 m (120,2 pkt). Polak odpadł już z niedzielnej rywalizacji. 

Daniel Andre Tande pokonał Jana Hoerla w czternastej parze pierwszej serii.

Świetna próba Andrzeja Stękały. Polak skoczył 126, 5 m i notą 124,8 bez problemu pokonał Jewgienija Klimowa (112,5 m, 88,3 pkt). Zawodnik z Dzianisza obecnie zajmuje czwarte miejsce.

Mała niespodzianka! Johann Andre Forfang (117, 9 pkt) przegrał w parze z Gregorem Deschwandenem (120, 3 pkt) i to Szwajcara z pewnością zobaczymy w drugiej serii.

Pojedynek Sander Vossan Eriksen (111 m, 95, 3 pkt) -  Michael Hayboeck (127,5 m, 127,6 pkt) zakończył się na korzyść Austriaka.

Robert Johansson (123 m, 119,4 pkt) okazał się lepszy od Piusa Paschke (120,5 m, 107,8 pkt)

Estończyk Artti Aigro wylądował na 111 m (100,2 pkt) i zdecydowanie przegrał z Kanadyjczykiem MacKenziem Boyd-Clowes, który poszybował na 123 m (116,5 pkt).

W słoweńskim starciu Anze Lanisek (127,5 m, 131 pkt) pokonał Domena Prevca (126 m, 119,8 pkt) i objął prowadzenie w konkursie.

Clemens Leitner wylądował na 125 metrze i przegrał w rywalizacji z Finem Antti Aalto (127 m) o 2,3 pkt.

Zacięta rywalizacja miała miejsce w szóstej parze. Cene Prevc (125,5 m) przegrał z Martinem Hamannem (130 m) o 3,1 pkt.

Piątą parę niepodziewanie wygrał Michaił Nazarow (115,3 pkt). Rosjanin pokonał o 1,3 pkt Gregora Schlierenzauera!

Bratobójczy pojedynek: Thomas Lackner (125 m, 113,7 pkt) - Markus Schiffner (120,5 m, 107,8 pkt) zakończył się zwycięstwem tego pierwszego.

Aleksander Zniszczoł poszybował na 128 metr i okazał się lepszy w parze od Zigi Jelara, który skoczył 125,5 m. Polak tym samym awansował do drugiej serii!

Maximilian Steiner skoczył 130, 5 m  i pokonał Niko Kytosaho, który wylądował dwa i pół metra bliżej.

W pierwszej parze doszło do starcia dwóch Japończyków. Yukiya Sato skoczył 126,5 m i z notą 118,6 pkt przegrał z Ryoyu Kobayashim (132 m), który otrzymał za próbę 128,3 pkt. 

Zawody będą tradycyjnie rozgrywane w systemie KO. Stoch w pierwszej serii konkursu zmierzy się z Constantinem Schmidem, Kubacki z Timonem-Pascalem Kahoferem, Stękała z Jewgienijem Klimowem. Z kolei Żyła będzie rywalizował z Junshiro Kobayashim, Zniszczoł z Zigą Jelarem, Murańka z Keiichim Sato, a Kot z Markusem Eisenbichlerem.

W konkursie w Innsbrucku wystąpi siedmiu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Seria próbna dla Norwega Halvora Egnera Graneruda. Lider klasyfikacji przejściowej TCS poszybował na odległość 128,5 m. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Słoweniec Anze Lanisek (131 m) i Austriak Stefan Kraft (125 m). Najwyżej z Polaków był Kamil Stoch, który skokiem na odległość 126,5 m uplasował się na piątej lokacie. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany drugi z "Biało-Czerwonych" Piotr Żyła (123 m).

Pozostali Polacy zakończyli serię próbną poza czołową "dziesiątką". Dawid Kubacki był dwunasty, Aleksander Zniszczoł osiemnasty. Andrzej Stękała był 21., Klemens Murańka 32., a Maciej Kot 38.

Dzień dobry! Witamy w relacji na żywo z konkursu skoków narciarskich w Innsbrucku. To trzecia odsłona 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze