Nie żyje Adam Książek. Były piłkarz Szombierek Bytom miał 53 lata

Piłka nożna
Nie żyje Adam Książek. Były piłkarz Szombierek Bytom miał 53 lata
Fot. PAP
Nie żyje Adam Książek.

Adam Książek nie żyje. Były piłkarz zmarł w szpitalu w Muenster w wieku 53 lat. W latach 80. i 90. bronił barw Szombierek Bytom i GKS-u Katowice.

Szokująca informacja dotarła do polskich kibców z Niemiec. Jak podaje Paweł Czado z portalu Interia w Munester w wieku 53 lat zmarł Adam Książek. Były piłkarz takich klubów jak Szombierki Bytom i GKS Katowice zasłabł w drugi dzień świąt i trafił do miejscowego szpitala.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skromnie, ale stabilnie. Co słychać w Polonii Bytom?


- W drugi dzień świąt Adam bardzo źle się poczuł. Serce się zatrzymało, syn próbował go reanimować. Przyjechała karetka, trafił do kliniki. Męża nie udało się uratować - powiedziała żona zawodnika Bożena w rozmowie z Interią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odeszli od nas w ostatnich miesiącach...

 

Adam Książek urodził się 6 września 1967 roku w Bytomiu. Tam także debiutował w piłkarskiej ekstraklasie w barwach miejscowych Szombierek. Był podstawowym obrońcą tej drużyny pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W 1990 roku zmienił klub na GKS Katowice, gdzie grał przez dwa lata. Powrócił potem do Szombierek występując w nich w trakcie ostatniego sezonu w historii klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po zakończeniu kariery wyjechał na stałe do Niemiec.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie