Zenit Kazań przełamał się po serii porażek

We wtorek rozegrano dwa mecze 16. kolejki rosyjskiej Superligi siatkarzy. Ural Ufa przegrał z Zenitem Sankt Petersburg (1:3), a Neftianik Orienburg uległ Zenitowi Kazań (1:3). W swoich drużynach wystąpili Bartosz Bednorz i Maciej Muzaj.

Zenit Kazań wygrał po serii trzech porażek – 0:3 z Jugrą-Samołtor Niżniewartowsk w Superlidze, 2:3 z Zenitem Petersburg w półfinale Pucharu Rosji i ligowym 1:3 z Lokomotiwem Nowosybirsk. Pierwszy set starcia w Orenburgu nie zapowiadał niczego dobrego – gospodarze wygrali 25:22, ale w kolejnych górą byli już podopieczni Władimira Alekno.

Bartosz Bednorz zdobył dla swej drużyny 14 punktów (10/22 = 45% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 bloki); przyjęcie pozytywne 68%, perfekcyjne 32%. Najlepiej punktował Maksim Michajłow 23. Earvin N’Gapeth pojawił się na parkiecie w trakcie drugiego seta i wywalczył 7 oczek. W ekipie z Orenburga najwięcej punktów uzyskał Maksim Purin (17).

Podobnie wyglądała konfrontacja siatkarzy Uralu Ufa z Zenitem Sankt Petersburg. Gospodarze wygrali inauguracyjną odsłonę, ale w kolejnych górą byli faworyci.

Maciej Muzaj wystąpił w trzech pierwszych setach i zdobył 10 punktów (10/33 = 33% skuteczności w ataku). Najlepiej w ekipie gospodarzy punktował John Gordon Perrin (15), a u zwycięzców Wiktor Poletajew (22) i Dmytro Paszycki (15).

Neftianik Orienburg – Zenit Kazań 1:3 (25:22, 22:25, 17:25, 19:25)
Ural Ufa – Zenit Sankt Petersburg 1:3 (25:21, 21:25, 14:25, 20:25)