Pięć goli w Bilbao. Barcelona lepsza po golach Messiego i Pedriego

Leo Messi i Pedri świetnie rozumieją się na murawie

FC Barcelona ograła na wyjeździe Athletic Bilbao 3:2 i awansowała na 3. miejsce w tabeli La Liga. Podopieczni Ronalda Koemana przegrywali na San Mames od 3. minuty, ale później sprawy w swoje ręce wzięli Leo Messi i Pedri. Argentyńczyk do swojego dorobku dopisał w środowy wieczór 2 bramki.

Athletic wyszedł na prowadzenie już w 3. minucie po znakomitej kontrze i kapitalnym zachowaniu Inakiego Williamsa. Baskowie zmusili Barcelonę do odrabiania strat, a goście podjęli rękawicę. Co prawda Simon zatrzymał strzał Desta, ale już w 14. minucie skapitulował. Bramka Pedriego na 1:1 obciąża konto defensywy Athletiku, która zbagatelizowała zagranie Messiego w stronę Frenkiego de Jonga. Holendera zdążył do futbolówki i wystawił ją Pedriemu do pustej bramki.

Młody środkowy pomocnik ściągnięty z Las Palmas wyłożył z kolei piłkę Messiemu na złotej tacy w 38. minucie. Argentyńczyk wykorzystał zagranie piętką Pedriego i do przerwy było 1:2. Duma Katalonii przejmowała kontrolę nad spotkaniem.

W drugiej połowie Barca mogła szybko podwyższyć prowadzenie, ale najpierw sędzia nie uznał gola Messiego, a następnie kapitan Barcelony trafił w słupek. Drugiej bramki argentyński piłkarz doczekał się w 62. minucie, kiedy dostał piłkę od Antoine'a Griezmanna i uderzeniem od poprzeczki trafił do siatki Athleticu.

Gospodarze w samej końcówce zaliczyli jeszcze trafienie kontaktowe po błędzie Messiego. Gol Ikera Muniaina na 2:3 nie dał im jednak żadnego punktu. Komplet oczek trafił na konto Barcelony, która dzięki zwycięstwu jest już trzecia, a do drugiego Realu ma 5 punktów straty.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:3 (1:2)
Bramki: Williams (3'), Muniain (90') - Pedri (14'), Messi (38', 62')

Athletic: Simon - Capa, Nunez, Martinez, Berchiche (32' Balenziaga) - de Marcos (66' Berenguer), Vencedor, Vesga (66' Garcia), Muniain - Garcia (80' Morcillo), Williams.
FC Barcelona: ter Stegen - Dest (75' Mingueza), Araujo, Lenglet, Alba - de Jong, Busquets, Pedri - Griezmann, Messi, Dembele (75' Braithwaite).