Aleksander Śliwka bohaterem grudnia w ekipie

Siatkówka
Aleksander Śliwka bohaterem grudnia w ekipie
fot. Cyfrasport
Aleksander Śliwka wybrany bohaterem grudnia w ekipie.

Grudzień w wykonaniu siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle był wyjątkowo intensywny - zespół rozegrał bowiem pięć meczów ligowych. W tych spotkaniach wyróżnienie MVP trafiało do Aleksandra Śliwki, Bena Toniuttiego, Kamila Semeniuka i Jakuba Kochanowskiego. To właśnie z tej grupy wyłoniony został "bohater miesiąca", którym został Śliwka.

Zabawa toczy się od początku sezonu. #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz zdobył wyróżnienie MVP. Zwycięzcę wybierają kibice.

 

ZOBACZ TAKŻE: Śliwka drażnił Kochanowskiego. "Wysyłał mi smsy, żebym dał mu spokój"

 

W grudniu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie narzekała na nadmiar wolnego, Zespół rozegrał aż osiem spotkań, w ramach PlusLigi oraz rozgrywanego w Kędzierzynie-Koźlu turnieju siatkarskiej Ligi Mistrzów. Podczas meczów turnieju Ligi Mistrzów nie wyłaniano MVP, w związku z tym w akcji #BohaterMiesiąca brane pod uwagę były wyłącznie mecze ligowe. I tak dwukrotnie w grudniu nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarniał Jakub Kochanowski, po jednym wyróżnieniu MVP otrzymali Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. To właśnie ta czwórka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca.

 

Prawie 40 procent kibiców jako kandydata do nagrody wskazała właśnie 25-letniego przyjmującego i to on został #BohateremMiesiąca grudnia.

 

Oto On! Wybrany waszymi głosami, #BohaterMiesiąca grudnia - Aleksander Śliwka 🏆👏👏👏 ➡ https://zaksa.pl/bohatermiesiaca-grudnia-aleksander-sliwka/ Hotel Hugo *** Grupa Azoty ZAK S.A.

Opublikowany przez Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Środa, 6 stycznia 2021

 

To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Śliwki w ostatnim czasie. W finałowym odcinku Prawdy Siatki 2020 roku Jerzy Mielewski, Marcin Lepa i Łukasz Kadziewicz postanowili wybrać najlepszego siatkarza "covidowej" części sezonu PlusLigi. Eksperci jednogłośnie uznali, że jest nim 25-latek.

agb, Polsat Sport, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze