Wojciech Szczęsny po meczu z Milanem: Wielu ludzi chciałoby widzieć nas martwych

Wojciech Szczęsny w meczu AC Milan - Juventus Turyn

Wojciech Szczęsny i jego koledzy z Juventusu Turyn nie składają broni w walce o mistrzostwo Włoch. W środę odnieśli bardzo ważne zwycięstwo z AC Milan, co skłoniło polskiego bramkarza do zabrania głosu w mediach społecznościowych. Wpis odbił się szerokim echem.

Szczęsny i spółka często rozczarowywali w tym sezonie Serie A. Osiem zwycięstw, sześć remisów i jedna porażka - tak wygląda ich dotychczasowy bilans. Wygląda jednak na to, że nie powiedzieli ostatniego słowa. Wygrana z Milanem sprawiła, że zmniejszyli stratę do lidera. "Wielu ludzi chciałoby widzieć nas martwych, ale my wciąż żyjemy" - napisał polski bramkarz na Instagramie, dodając do tego zdjęcie jednej ze swoich interwencji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1)

Pierwsza połowa hitu AC Milan - Juventus Turyn zakończyła się remisem 1:1. Wynik otworzył Federico Chiesa, jednak kilka minut przed przerwą wyrównał Davide Calabria. Po zmienie stron goście dołożyli kolejne trafienia za sprawą Chiesy i Westona McKennie.

Piłkarze Juventusu Turyn zajmują czwarte miejsce w Serie A. W piętnastu meczach zgromadzili trzydzieści punktów. Do prowadzącego Milanu tracą siedem "oczek", jednak mają jedno spotkanie rozegrane mniej.