Kto jest najlepszym polskim zawodnikiem kategorii junior ciężkiej? Saleta przedstawił swój ranking

Sporty walki
Kto jest najlepszym polskim zawodnikiem kategorii junior ciężkiej? Saleta przedstawił swój ranking
Fot. Polsat Sport
Zdaniem Przemysława Salety najlepszym polskim pięściarzem wagi junior ciężkiej jest Michał Cieślak.

W trakcie programu "Koloseum" Przemysław Saleta przedstawił swój ranking pięściarzy kategorii junior ciężkiej. - Na pierwszym miejscu jest Michał Cieślak, na drugim Krzysiek Głowacki, a potem chyba Krzysiek Włodarczyk. Następnie Adam Balski, a później Nikodem Jeżewski. Tak by wyglądała pierwsza piątka - ocenił Saleta.

Współprowadzący program Łukasz "Juras" Jurkowski zwrócił uwagę, że rankingu Magazynu "The Ring" to Krzysiek Głowacki jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pięściarzem, bo zajmuje w nim trzecie miejsce. Michał Cieślak znalazł się dopiero na dziesiątej pozycji.

 

- Tam się liczy punkty. Krzysiek jest byłym mistrzem świata, co samo w sobie daje mu dużo punktów. Ja oceniam, kto w tej chwili jest najlepszy. Niestety, jest takie powiedzenie, że pięściarz jest tak dobry, jak jego ostatnia walka. Krzysiek długo nie walczył, a jego ostatnia walka z Mairisem Briedisem nie była zbyt szczęśliwa. Nie do końca z winy Krzyśka, ale wrażenie zostało takie, jakie zostało - ocenił Przemysław Saleta.

 

 

Sam Krzysztof Głowacki nie ukrywa, że często myśli o walce z czerwca 2019 roku, w której w atmosferze skandalu przegrał z Łotyszem Mairisem Briedisem.

 

- Wracam często do tej walki. Nie da się tak łatwo zamknąć tego rozdziału. Myślę, że bardziej wrócę do niej po pojedynku z Lawrence'm Okoliem. Teraz skupiam się na tym, żeby pas wrócił do Polski i to jest dla mnie najważniejsze. Później będę myślał, co dalej - podsumował.

 

Dłuższy fragment rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie