EBL: Pszczółka Start Lublin lepsza od HydroTrucka Radom

Koszykarze Pszczółki Startu wygrali 14. mecz w tym sezonie. Dziewiąty na parkiecie w Lublinie

Pszczółka Start Lublin pokonała HydroTrucka Radom 86:78 (29:19, 17:16, 20:22, 20:21) w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Gospodarze przewagę wypracowali w pierwszej połowie, w drugiej przegrali obie kwarty, ale wynik i cały mecz mieli pod kontrolą. Najlepszym strzelcem lublinian był Yannick Franke, który zdobył 24 punkty. W ekipie gości wyróżnił się Jabarie Hinds z 24 punktami, trzema zbiórkami i czterema asystami.

Gospodarze na początku mogli liczyć na "trójki" Franke i Martinsa Laksy, szybko wyszli na prowadzenie 8:2. Filip Zegzuła oraz Hinds sprawili jednak, że HydroTruck po chwili był już bardzo blisko. Pod koszami niezwykłą aktywnością wykazywał się Kacper Borowski, ale rywale ciągle skutecznie odpowiadali. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Franke po 10 minutach było jednak aż 29:19.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problemy ze skutecznością, co oznaczało, że mecz już nie był aż tak ofensywny. Sytuację cały czas starał się zmieniać Hinds i rzeczywiście po części odrabiał straty. Kolejne akcje Mateusza Dziemby i Laksy dały jednak lublinianom sporo spokoju. Dzięki trafieniu Kamila Łączyńskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:35.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 5:0 i powoli zaczynali kontrolować wydarzenia na parkiecie. Hinds dwoił się i troił, ale to ciągle było zdecydowanie za mało na przeciwników. Później do ataku włączył się Roberts Stumbris, a ekipa trenera Roberta Witki przegrywała już tylko pięcioma punktami. Dzięki akcji Borowskiego lublinianie po 30 minutach prowadzili 66:57.

W kolejnej części meczu Pszczółka Start zanotowała serię 9:0 i po trafieniu Dziemby miała nawet 15 punktów przewagi. Tego HydroTruck nie był już w stanie odrobić.

Pszczółka Start Lublin - HydroTruck Radom 86:78 (29:19, 17:16, 20:22, 20:21)

Pszczółka Start Lublin: Yannick Franke 24, Martins Laksa 21, Kamil Łączyński 10, Mateusz Dziemba 9, Roman Szymański 8, Kacper Borowski 7, Thomas Davis 5, Damian Jeszke 2, Bartłomiej Pelczar 0, Tymoteusz Pszczoła 0, Karol Obarek 0.

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 24, Dayon Griffin 15, Roberts Stumbris 11, Danilo Ostojic 10, Filip Zegzuła 8, Brett Prahl 4, Marcin Piechowicz 2, Daniel Wall 2, Aleksander Lewandowski 2.