Kto sportowcem roku wg Romana Kołtonia? "Gdyby Lewandowski nie wygrał Ligi Mistrzów..."

Piłka nożna
Kto sportowcem roku wg Romana Kołtonia? "Gdyby Lewandowski nie wygrał Ligi Mistrzów..."
fot. Polsat Sport
Roman Kołtoń uważa, że sukces "Lewego" jest jak najbardziej zasłużony.

W sobotę 9 stycznia poznaliśmy zwycięzcę 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. Numerem jeden okazał się mający za sobą najlepsze dwanaście miesięcy w karierze Robert Lewandowski. Ten triumf ucieszył Romana Kołtonia. Przy okazji okazało się, że gdyby to zależało od niego, to w przypadku braku zwycięstwa "Lewego" w Lidze Mistrzów, wręczyłby statuetkę komuś innemu.

Lewandowski, który w trakcie ostatniego roku wygrał Bundesligę, Puchar Niemiec i Ligę Mistrzów, był uznawany za faworyta w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. To właśnie on okazał się numerem jeden, co z pewnością ucieszyło wielu piłkarskich kibiców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przejmujące słowa Roberta Lewandowskiego wzruszyły jego żonę Annę (WIDEO)

 

Dla Kołtonia sukces "Lewego" jest jak najbardziej zasłużony. Dodał jednak, że pod pewnymi warunkami, zagłosowałby jednak na Świąek. - Gdyby nie fakt, że Robert Lewandowski wygrał Ligę Mistrzów, to ja bym głosował na Igę Świątek. Zwycięstwo Polaka w Champions League i koronacja go na najlepszego piłkarza świata powoduje, że tutaj nie ma żadnych wątpliwości - powiedział dziennikarz w "Cafe Futbol". - Dla mnie Lewandowski i Świątek to najlepsi ambasadorzy Polski - dodał.

 

Dla Lewandowskiego był to drugi triumf w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku. Poprzedni miał miejsce w 2015 roku. W sumie "Lewy" znalazł się w "dziesiątce" po raz dziesiąty.

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze