Przejmujące słowa Roberta Lewandowskiego wzruszyły Annę Lewandowską (WIDEO)

Piłka nożna
Przejmujące słowa Roberta Lewandowskiego wzruszyły Annę Lewandowską (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Przejmujące słowa Roberta Lewandowskiego wzruszyły Annę Lewandowską.

Za nami Gala Mistrzów Sportu. Triumfatorem 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski w 2020 roku został Robert Lewandowski. Jego żona Anna Lewandowska nie kryła wzruszenia podczas przemówienia swojego męża.

W głosowaniu Lewandowski wyprzedził tenisistkę Igę Świątek. Dla napastnika Bayernu Monachium jest to druga wygrana w tym plebiscycie. Pierwszą nagrodę za pierwsze miejsce odebrał za 2015 rok. 

 

Po odebraniu nagrody Lewandowski wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że miniony rok nie był łatwy dla nas wszystkich.

 

- Chciałem podziękować za tę nagrodę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki to był rok pod względem naszych sukcesów sportowych, ale przede wszystkim tego, w jakich czasach żyjemy - powiedział kapitan reprezentacji Polski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski sportowcem 2020 roku!

 

Zwycięzca plebiscytu zwrócił uwagę na wielki wpływ rodziców, którzy bardzo mocno wspierali go w spełnianiu marzeń.

 

- Chciałbym podziękować mojemu tacie, mojej mamie, którzy mnie wspierali. Żałuję, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu na żywo. Wiedziałem jednak, że nigdy nie mogę się załamać - mówił. 

 

Nie zabrakło również podziękowań dla małżonki. Lewandowski zaznaczył, że wiele zawdzięcza swojej żonie Annie. Ta podczas przemówienia męża z trudem powstrzymywała się od łez. 

 

- Moja żona pomogła mi wejść na kolejny szczyt i pokonać kolejnej bariery. Dopóki gram w piłkę nożną, będę robił wszystko, żeby myśleć o tym co przed nami - dodał.

 

Całe przemówienie Roberta Lewandowskiego w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie