Maciej Żurawski przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin i od razu udał się na wypożyczenie

Piłka nożna
Maciej Żurawski przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin i od razu udał się na wypożyczenie
fot. Cyfrasport
Nowy gracz „Zielonych” nosi to samo imię i nazwisko, co jeden z najbardziej znanych wychowanków klubu. Urodzony w 1976 roku Maciej Żurawski.

Maciej Żurawski przedłużył kontrakt z Pogonią Szczecin. Środkowy pomocnik podpisał umowę ważną do końca grudnia 2024 roku. Po parafowaniu nowego kontraktu, 20-letni zawodnik udał się na wypożyczenie do Warty Poznań. Żurawski do końca sezonu 2020/2021 będzie graczem beniaminka PKO BP Ekstraklasy.

20-latek rozegrał dotychczas 18 meczów w pierwszym zespole "Dumy Pomorza". W obecnym sezonie wyszedł na boisko ośmiokrotnie. Na Twardowskiego trafił w 2016 roku, a wcześniej grał dla dwóch klubów ze swojego rodzinnego miasta – Włókniarza Toruń i Elany Toruń. Jest także juniorskim reprezentantem Polski. Otrzymywał powołania do kadr narodowych U17, U18, U19 oraz U21. W tej ostatniej jeszcze nie zadebiutował.

 

- Maciek dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, aby występować na poziomie ekstraklasy. Dla jego rozwoju ważne jest, aby grał. W najbliższych miesiącach więcej okazji może dostać w Warcie. Cały czas będziemy mieli na oku, jakie robi postępy. Liczymy, że zbierze kolejne doświadczenia i z nimi wróci do nas latem - mówi Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni.

 

Pochodzący z Torunia zawodnik rozpoczął karierę w miejscowym Włókniarzu. Stamtąd, przez Elanę, w wieku 16 lat trafił do Akademii Pogoni. Z drużyną juniorów starszych zdobył wicemistrzostwo Polski, a następnie – przez drużynę III-ligowych rezerw – przebijał się do I zespołu. Pół roku przed 19. urodzinami zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotąd 17 spotkań (1 strzelony gol), wystąpił też w jednym meczu Pucharu Polski. Do końca sezonu 2021/22 będzie miał też status młodzieżowca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Złota Piłka: Pele, Maradona, Messi i Cristiano Ronaldo w "drużynie marzeń"

 

- Obserwujemy ciągły rozwój Macieja i myślę, że gdyby nie wypadek samochodowy z początku 2020 roku, miałby dziś więcej meczów w ekstraklasie – mówi Adamczuk. – Inwestujemy w naszą młodzież i nowy kontrakt dla zawodnika jest nagrodą za jego dotychczasową pracę. Znamy potencjał Maćka i wiążemy z nim duże nadzieje. Chcemy, by rozwijał się i w przyszłości stanowił o sile Pogoni Szczecin - zaznaczył były zawodnik Pogoni, który obecnie pełni ważną rolę w strukturach klubu.

 

Co ciekawe, nowy gracz „Zielonych” nosi to samo imię i nazwisko, co jeden z najbardziej znanych wychowanków klubu. Urodzony w 1976 roku Maciej Żurawski był jedną z największych gwiazd reprezentacji Polski, jej kapitanem. Zagrał w barwach narodowych 72 mecze i zdobył 17 bramek, występował na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

 

– Gdy byłem młodym chłopakiem, to oglądałem występy Macieja Żurawskiego i teraz gdzieś tam pojawił się uśmiech na mojej twarzy, gdy okazało się, że będę występował w Warcie Poznań, czyli w klubie, w którym on rozpoczynał karierę – mówił Maciej Żurawski (rocznik 2000). – Nie sądzę jednak, żebym dostał imię po Macieju Żurawskim. Pochodzę z rodziny, która nie jest specjalnie sportowa, więc to kwestia przypadku, że noszę to samo imię i nazwisko, co były reprezentant Polski - wyznał nowy gracz Warty.

 

A.J., pogonszczecin.pl, wartapoznan.pl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie