Narciarskie MŚ nie odbędą się w Chinach. Jest inna lokalizacja

Zimowe
Narciarskie MŚ nie odbędą się w Chinach. Jest inna lokalizacja
fot. Cyfrasport
Kanadyjskie Calgary jest zainteresowane organizacją mistrzostw świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym.

Kanadyjskie Calgary jest zainteresowane organizacją mistrzostw świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym, które miały odbyć się w tym roku pod szyldem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na obiektach olimpijskich w Chinach. Zawody zostały odwołane z powodu pandemii Covid-19.

O możliwości organizacji obydwu czempionatów na przełomie lutego i marca (24 lutego - 11 marca) w "bańce" w Calgary, mieście, które było gospodarzem zimowych igrzysk w 1988 r., poinformowały kanadyjskie media, powołując się na oświadczenia tamtejszych związków narciarstwa i snowboardu.

 

Budżet obydwu MŚ w Parku Olimpijskim w Calgary szacowany jest na 10 mln dol. kanadyjskich. Plan organizatorów zakłada finansowe wsparcie projektu przez miasto, prowincję (Alberta) i instytucje centralne.

 

Zobacz także: Zwycięstwa polskich skoczków w PŚ w Zakopanem. Przeżyjmy to jeszcze raz

 

"Poczyniono znaczące kroki w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa sportowców, członków zespołów, personelu i społeczeństwa. Chociaż kontrakty nie zostały jeszcze potwierdzone, uważamy, że Calgary stałoby się wielkim i bezpiecznym miejscem narciarskiej, mistrzowskiej "bańki" - głosi oświadczenie kanadyjskich związków sportowych.

 

Od 2015 r., zgodnie z decyzją FIS, mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym i snowboardzie odbywają się w jednym miejscu, jako jedna impreza. Ostatnim kanadyjskim miastem-gospodarzem MŚ w narciarstwie dowolnym było w 2001 r. Whistler w prowincji Kolumbia Brytyjska, zaś czempionat snowboardu zorganizowało Stoneham w prowincji Quebec w 2013 r.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie