Tokio 2020: Kibice na trybunach? Organizatorzy określili, kiedy zapadnie decyzja

Inne
Tokio 2020: Kibice na trybunach? Organizatorzy określili, kiedy zapadnie decyzja
fot. PAP/EPA
Czy na olimpijskie obiekty będą mogli wejść kibice? Tego dowiemy się najpóźniej w marcu

Decyzja, czy igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się latem z udziałem kibiców czy bez nich zapadnie w ciągu dwóch miesięcy - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy Yoshiro Mori w wywiadzie udzielonym agencji Kyodo News.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Japonii, a ta od początku roku pogarsza się.

 

- Myślę, że w okolicach lutego-marca będziemy musieli podjąć bardzo trudną decyzję dotyczącą kibiców - powiedział Mori.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zdecydowana większość Japończyków chce odwołania lub opóźnienia igrzysk

 

W środę premier Yoshihide Suga ogłosił rozszerzenie obowiązującego już w Tokio stanu wyjątkowego (wprowadzonego w ubiegłym tygodniu) na siedem kolejnych prefektur. Obejmuje on już 11 prefektur, w których mieszka ponad połowa ludności kraju i które odpowiadają za 60 proc. jego gospodarki. Ma obowiązywać do 7 lutego. Łączna liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w "Kraju Kwitnącej Wiśni" przekroczyła 300 tysięcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczepionki na koronawirusa uratują IO w Tokio?

 

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej igrzysk sprzedanych zostało około 4,48 miliona biletów, zaś na paraolimpiadę - 970 tysięcy.

 

Tylko w ostatnim miesiącu 810 tysięcy fanów z Japonii zrezygnowało z zatrzymania wejściówek i zażądało zwrotu środków. Prognozy ekonomistów przed igrzyskami mówiły o zyskach ze sprzedaży biletów w wysokości 90 miliardów jenów, tj. około 727 mln euro.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie