Znamy nowy klub Bartosza Krzyśka! Kolejny egzotyczny kierunek

Siatkówka
Znamy nowy klub Bartosza Krzyśka! Kolejny egzotyczny kierunek
Fot. bluefangs.co.kr
Bartosz Krzysiek znalazł nowy klub.

Bartosz Krzysiek podpisał kontrakt z Al Salam Club. Polski atakujący dokończy sezon w Omanie, gdzie występuje jego nowy klub. W grudniu 2020 roku 30-letni siatkarz zakończył współpracę z koreańskim Daejeon Samsung BlueFangs. Od tego czasu pozostawał bez zatrudnienia.

Krzysiek wybrał dość zaskakujący kierunek. Po epizodzie w Korei Południowej wystąpi teraz w omańskim Al Salam Club.

Polski atakujący wraca do gry po prawie miesiącu przerwy. W połowie grudnia kontrakt z zawodnikiem rozwiązał koreański klub Daejeon Samsung BlueFangs. Zarząd nie był zadowolony z wyników swojego zespołu, a za winnego takim rezultatom uznał jedynego obcokrajowca w drużynie jakim był Krzysiek.

 

ZOBACZ TAKŻE: 27 punktów Ben Tary to za mało. Indykpol AZS Olsztyn wygrał ze Stalą Nysa


Rozwiązanie kontraktu budziło zdziwienie, bowiem wyniki klubu odbiegały od oczekiwań (BlueFangs zajmowali wówczas przedostatnie miejsce w tabeli), ale sam zawodnik był jednym z najlepiej punktujących w całych rozgrywkach. W 14 meczach Polak zanotował skuteczność w ataku na poziomie niemal 51 procent i uzbierał 373 punkty (średnio 26,6 na spotkanie). Dzięki temu zajmował drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy. W swoim ostatnim występie zdobył 40 punktów przy 66-procentowej skuteczności. Siatkarz krótko skomentował swoje zwolnienie w rozmowie z Jerzym Mielewskim.


- Wygląda to tak, że w trakcie treningu trener zaprasza siatkarza do swojego kantorka. Odbywa się krótka rozmowa, po czym zawodnik żegna się z resztą zespołu, zbiera swoje rzeczy, pakuje buty do kartonika, wychodzi, a trening trwa dalej. Nie ma wielkich sentymentów - podsumował atakujący.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Pietruczuk w Treflu Gdańsk. "To mój dom"


Tym razem 30-letni siatkarz liczy na bardziej udaną przygodę w lidze omańskiej. Czy ten egzotyczny kierunek przysłuży się Krzyśkowi, a sam siatkarz pomoże swojej drużynie? Przekonamy się już wkrótce.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze