Liga Mistrzyń: Developres Rzeszów - Imoco Conegliano. Dobry początek Polek nie wystarczył. Włoszki zwycięskie

Developres Rzeszów przegrał 1:3 z Imoco Conegliano. Siatkarki z Podkarpacia wygrały pewnie pierwszego seta, ale później inicjatywę przejęły Włoszki.

To było spotkanie dwóch niepokonanych dotychczas zespołów. Polki wygrały 3:0 z Mulhouse, a następnie triumfowały 3:2 przeciwko Vasas. Włoszki w obu przypadkach rozprawiły się z kolei z rywalkami w stosunku 3:0.

Pierwszy set wtorkowego meczu zdecydowanie należał do gospodyń. Rzeszowianki zaczęły budować swoją przewagę od stanu 7:7. Zdobyły cztery kolejne punkty, a później kontrolowały przebieg rywalizacji. Powiększyły różnicę do aż dziewięciu oczek, a set zakończył się wynikiem 25:16.

Druga odsłona meczu zupełnie nie przypominała pierwszej. Początek był wyrównany, ale od stanu 8:7 dla Conegliano Włoszki przejęły inicjatywę. Zdobywały punkty seriami, podczas gdy Polki nie potrafiły ich powstrzymać. Ostatecznie zespół z Italii wygrał 25:18 i doprowadził do remisu w setach.

W trzecim secie scenariusz się powtórzył. Polki potrafiły na początku odskoczyć rywalkom na trzy punkty, ale te szybko wyrównały, a później same wyszły na prowadzenie. Obie drużyny spotkały się jeszcze przy stanie 16:16, natomiast końcówka należała do Włoszek, które wygrały 25:16.

W czwartym secie Polki potrzebowały zwycięstwa, aby doprowadzić do tie-breaka i przedłużyć swoje szanse na sukces. Szybko jednak rywalki wybiły im ten pomysł z głowy. Już przy stanie 2:2 zaczęły budować swoją przewagę. Rzeszowiankom do końca seta nie udało się dogonić Włoszek, które ostatecznie wygrały tę odsłonę 25:16, a cały mecz 3:1.

Developres Rzeszów - Imoco Conegliano 1:3 (25:16, 18:25, 16:25, 16:25)