Tauron Liga: Mecz na szczycie rozstrzygnął się w trzech setach

Developres - Radomka 3:0.

W spotkaniu 16. kolejki Tauron Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wygrał z E.Leclerc Moya Radomką Radom 3:0. W starciu lidera z wiceliderem tabeli gra obu ekip falowała, ale podopieczne trenera Stephane Antigi zdołały zamknąć tę konfrontację w trzech setach.

Premierowa partia miała niecodzienny przebieg. Rzeszowianki rozpoczęły mecz efektownie, serią wygranych akcji (7:0). Przyjezdne nie zrezygnowały z odrobienia strat i w środkowej części seta złapały punktowy kontakt (13:12), a później odrobiły straty! Po autowym ataku Juliette Fidon-Lebleu było 19:19, a po chwili punktowy blok dał ekipie z Radomia prowadzenie. Końcówka zapowiadała się emocjonująco, ale cztery kolejne akcje od stanu 21:21 wygrały gospodynie. Punktowały w ataku Anna Stencel, Kiera Van Ryk i Jelena Blagojević, a seta zakończył przestrzelony atak rywalek (25:21).

W drugiej odsłonie gra obu ekip nadal falowała, po obu stronach były problemy ze skutecznością w ataku. Po wyrównanym początku inicjatywę przejęła ekipa z Rzeszowa (13:9, 16:11, 19:14). Gdy wydawało się, że gospodynie spokojnie zmierzają po wygraną w tej partii, radomianki zerwały się do odrabiania strat. Dopięły swego, gdy w samej końcówce skutecznym atakiem popisała się Bruna Honorio Marques (23:23), a po chwili ta sama zawodniczka dała przyjezdnym piłkę setową. Gospodynie doprowadziły do rywalizacji na przewagi, którą zwieńczył mocny atak Van Ryk (26:24).

Taki przebieg końcówki seta nieco zdeprymował siatkarki z Radomia. Set numer trzy toczył się pod dyktando gospodyń. Rywalki dotrzymywały im kroku do stanu 16:15, ale końcówka miała już jednostronny przebieg. Gospodynie nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, a piłkę meczową przyniósł im autowy atak przeciwniczek (24:16). Wygraną przypieczętowała Van Ryk (25:17).

Najwięcej punktów: Kiera Van Ryk (20), Juliette Fidon-Lebleu (10) – Developres; Bruna Honorio Marques (18) – Radomka. MVP: Kiera Van Ryk.

Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:21, 26:24, 25:17)

Developres: Anna Kaczmar, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Juliette Fidon-Lebleu, Anna Stencel – Aleksandra Krzos (libero) oraz Daria Przybyła, Marta Krajewska, Aleksandra Rasińska. Trener: Stephane Antiga.
Radomka: Andressa Picussa, Bruna Honorio Marques, Julia Twardowska, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa, Janisa Johnson – Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Izabela Bałucka, Sandra Szczygioł. Trener: Riccardo Marchesi.