Australian Open: Rośnie liczba tenisistów "odciętych od świata"

Tenis
Australian Open: Rośnie liczba tenisistów "odciętych od świata"
fot. PAP/EPA
Tenisiści przybywają do Melbourne. Część z nich nie może nawet trenować, bo trafiła na przymusową kwarantannę

Do 47 wzrosła liczba tenisistów poddanych w Melbourne dwutygodniowej kwarantannie, po tym jak trzy inne osoby uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Chodzi o pasażerów dwóch lotów czarterowych, którym podróżowali uczestnicy Australian Open. Samoloty przyleciały z Los Angeles i Abu Zabi. W obu przypadkach zakażenie koronawirusem stwierdzono u osób postronnych, a nie u zawodników.

Zgodnie z wytycznymi tenisiści, którzy mają wziąć udział w rozpoczynającym się 8 lutego turnieju wielkoszlemowym w Melbourne, powinni od czwartku do soboty przylecieć na antypody. Chodziło o to, aby poddali się 14-dniowej izolacji, ale w przypadku uzyskania negatywnych rezultatów testu mogli opuszczać hotelowe pokoje na pięć godzin dziennie, by trenować ze wskazanym wcześniej partnerem.

 

Tymczasem 47 zawodniczek i zawodników, którzy podróżowali z osobami zakażonymi, nie będzie miało możliwości trenowania na korcie przez dwa tygodnie. W ich sytuacji codzienne ćwiczenia będą musiały ograniczyć się m.in. do roweru stacjonarnego w pokoju. Początkowo organizatorzy podali, że chodzi o 24 osoby. Teraz ta liczba wzrosła niemal dwukrotnie.

 

Urzędnicy ds. zdrowia stanu Wiktoria poinformowali, że chorzy to członek załogi samolotu z Los Angeles oraz dwóch uczestników Australian Open, którzy nie są zawodnikami, ale szczegółów nie podano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynna amerykańska tenisistka chora na COVID-19

 

Według australijskiej prasy, wśród grających poddanych bezwzględnej izolacji są m.in. Białorusinka Wiktoria Azarenka (zwyciężczyni Australian Open w 2012 i 2013 roku), Amerykanka Sloane Stephens i Japończyk Kei Nishikori. Na razie żadna z tych osób tego nie potwierdziła.

 

Ujawnił się za to Urugwajczyk Pablo Cuevas (68. w światowym rankingu), który napisał na Twitterze:

 

- Z pięciu godzin treningu dziennie w "bańce", zrobiła się restrykcyjna dwutygodniowa kwarantanna. Będę się z wami na Instagramie dzielił tym, jak ćwiczę w pokoju.

 

 

Wśród tych, którzy muszą pozostać w izolacji jest także Meksykanin Santiago Gonzalez.

 

W sumie 1200 uczestników Australian Open ma przylecieć do Melbourne 15 samolotami.

 

- Kontaktujemy się regularnie ze wszystkimi zawodnikami i zrobimy wszystko, by ich potrzeby były zapewnione do tego stopnia, jak będzie to możliwe - zapewnił dyrektor turnieju Craig Tiley.

 

W Melbourne zagra troje polskich singlistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Magda Linette wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Rozgrywanych wyjątkowo w Dubaju kwalifikacji nie przeszły Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska, a Magdalena Fręch nie została do nich dopuszczona z uwagi na zakażenie koronawirusem.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze