EBL: HydroTruck Radom pokonał Enea Astorię Bydgoszcz. 17 "trójek" gości

Koszykarze z Radomia wygrali w Bydgoszczy dzięki doskonałe skuteczności w rzutach za trzy punkty

HydroTruck Radom trafił aż 17 "trójek" i pokonał na wyjeździe Enea Astorię Bydgoszcz 97:92 (15:20, 24:27, 32:28, 26:17) w jedynym piątkowym meczu Energa Basket Ligi. Do gości należała druga połowa spotkania, a zwycięstwo przypieczętowali oni w ostatniej kwarcie. 28 punktów dla gości zdobył Jabarie Hinds, który zaliczył też siedem asyst i pięć zbiórek. Dla gospodarzy 16 punktów rzucił Tomislav Gabric.

Bydgoszczanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 6:0, a za świetny początek trzeba wyróżnić Jakuba Nizioła. Dość szybko do wyrównania doprowadził Dayon Griffin, a dzięki wykorzystanym rzutom wolnym Hindsa to przyjezdni zdobyli przewagę. Teraz to Enea Astoria musiała gonić wynik, ale już po chwili i "trójce" Michała Aleksandrowicza była lepsza. Po 10 minutach było 20:15.

W kolejnej części meczu obie ekipy znowu grały falami. HydroTruck gonił, ale gospodarze szybko odskakiwali "trójkami". M.in. dzięki takiemu trafieniu Michała Chylińskiego ekipa trenera Artura Gronka miała osiem punktów przewagi. Ostatecznie po akcji wykończonej przez Adriana Boguckiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:39.

Na początku trzeciej kwarty drużyna z Radomia ponownie zbliżyła się nawet na dwa punkty po akcjach Griffina i Hindsa. Kolejne "trójki" Gabricia powiększyły przewagę gospodarzy, ale tylko na chwilę. Nie do zatrzymania był Hinds, a po rzucie z dystansu Robertsa Stumbrisa to HydroTruck wrócił na prowadzenie. Mecz się zdecydowanie wyrównał, ale dzięki zagraniu Coreya Sandersa po 30 minutach było 75:71 dla gospodarzy.

W czwartej części spotkania "trójki" trafiał Marcin Piechowicz, a drużyna trenera Roberta Witki trzy minuty przed końcem uciekła na pięć punktów. Enea Astoria szybko doprowadziła jednak do kolejnego remisu. W końcówce kluczową "trójkę" trafił Hinds, a później Amerykanie z radomskiego klubu świetnie wykonywali rzuty wolne. Przyjezdni zwyciężyli ostatecznie 97:92.

Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)

Enea Astoria Bydgoszcz: Tomislav Gabrić 16, Paulius Dambrauskas 14, Corey Jerrod Sanders jr 13, Jakub Nizioł 13, Zane Waterman 11, Michał Krasuski 9, Adrian Bogucki 8, Michał Aleksandrowicz 5, Michał Chyliński 3.

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 28, Dayon Griffin 22, Roberts Stumbris 17, Marcin Piechowicz 11, Aleksander Lewandowski 10, Danilo Ostojic 9, Filip Zegzuła 0, Brett Prahl 0.