PŚ w biathlonie: Polki 14. w sztafecie w Oberhofie, wygrały Niemki

Zimowe
PŚ w biathlonie: Polki 14. w sztafecie w Oberhofie, wygrały Niemki
fot. Polsat Sport

Polska sztafeta, w składzie Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń i Karolina Pitoń, zajęła 14. miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Triumfowały Niemki, a kolejne miejsca zajęły Białorusinki i Szwedki.

Niespodzianką jest dopiero siódma lokata Norweżek, które fatalnie wypadły na strzelnicy i straciły do triumfatorek niemal trzy minuty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetny występ Maryny Gasięnicy-Daniel!

 

W biało-czerwonej ekipie zabrakło najlepszej z Polek Moniki Hojnisz-Staręgi, która decyzją trenera Michaela Greisa odpuściła w tym tygodniu rywalizację w Oberhofie, by skupić się na treningach i przygotowaniach do mistrzostw świata, które zaplanowane są na 9-21 lutego w Pokljuce.

 

Polki nie uniknęły błędów na strzelnicy. Żadna z nich nie była bezbłędna, a najsłabiej radziła sobie Pitoń, która musiała pokonać nawet rundę karną.

 

Najlepsze w tym elemencie były Niemki, co też później odzwierciedliło się w wynikach. Gospodynie pobiegły w składzie Vanessa Hinz, Janina Hettich, Denise Herrmann i Franziska Preuss. Na ostatnią wizytę na strzelnicy wbiegły niemal razem z Białorusinkami, ale Preuss zachowała czyste konto i pozostawiła rywalki w tyle.

 

To pierwsze sztafetowe zwycięstwo Niemek w Pucharze Świata od prawie dwóch lat.

 

Na niedzielę zaplanowane są w Oberhofie biegi ze startu wspólnego. O 12.30 na trasę ruszą mężczyźni, a o 15 kobiety. Bez Polaków.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze