0:3 w Kazaniu! Zenit przegrał kolejny mecz

W spotkaniu 18. kolejki rosyjskiej Superligi siatkarzy Zenit Kazań przegrał z ekipą Dinamo Moskwa 0:3. Bartosz Bednorz zaprezentował się nieco lepiej, niż w piątkowej konfrontacji obu ekip, nie był to jednak udany występ polskiego przyjmującego. Pogrążona w kryzysie ekipa z Kazania poniosła szóstą porażkę w siedmiu ostatnich meczach.

W piątek, w zaległym meczu 6. kolejki Zenit uległ ekipie Dinamo 1:3. Bartosz Bednorz wystąpił jedynie w dwóch pierwszych setach i zdobył dla swej drużyny trzy punkty. Po spotkaniu trener Władimir Alekno mocno skrytykował jego grę.

W drugiej konfrontacji z ekipą ze stolicy Rosji Bednorz zaprezentował się nieco lepiej, choć nie był to udany występ. Mecz pokazał raczej, że problem tkwi nie tyle w słabszej formie przyjmującego reprezentacji Polski, co w fatalnej dyspozycji całej drużyny z Kazania.

Bednorz rozegrał tym razem cały mecz i zagrał na +1. Wywalczył dla swej drużyny 13 punktów (10/28 = 36% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 1 blok); przyjęcie pozytywne 30%, perfekcyjne 20%. Miał dobre fragmenty gry, potrafił zaskoczyć rywali zagrywką, ale miał też słabsze. Pomylił się w ważnym momencie pierwszego seta, gdy przy stanie 21:22 posłał piłkę nad blokiem.

Earvin N’Gapeth wywalczył 14 oczek, ale grał tylko w dwóch pierwszych setach. Maksim Michajłow zaprezentował się słabiej niż zwykle. Wywalczył tylko osiem punktów (zaledwie 6/19 w ataku).

W ekipie z Moskwy w obu meczach nie zagrał Cwetan Sokołow, który w tym tygodniu wywalczył z reprezentacją Bułgarii awans do finałów mistrzostw Europy. W drugim meczu z Zenitem najwięcej punktów wywalczył Romanas Szkulawiczus (16).

Ural Ufa z Maciejem Muzajem w składzie ograł Jenisej Krasnojarsk 3:1. Polski atakujący, który ostatnio boryka się z urazem wszedł na parkiet w drugim secie. Zagrał na +6. Wywalczył dla swej ekipy 10 punktów (9/18 = 50% skuteczności w ataku + 1 punktowy blok); skończył m.in. atak na wagę piłki meczowej.

Zenit Kazań – Dinamo Moskwa 0:3 (22:25, 24:26, 18:25)
Ural Ufa – Jenisej Krasnojarsk 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:18)