NHL: W trzech sobotnich meczach zwycięzców wyłoniły dogrywki

Zacięta rywalizacja od początku sezonu NHL. Trzy sobotnie mecze skończyły się po dogrywce

Trzy sobotnie mecze zawodowej ligi NHL zakończyły się dogrywkami. Hokeiści Vegas Golden Knights wygrali z Anaheim Ducks 2:1, New Jersey Devils z Boston Bruins także 2:1, a Minnesota Wild z Los Angeles Kings 4:3.

Bramkę na wagę drugiego w ostatnich dniach zwycięstwa Vegas Golden Knights z Anaheim Ducks, poprzednio 5:2, zdobył już w siódmej sekundzie dogrywki Max Pacioretty. To była najszybciej zdobyta bramka w historii klubu z Las Vegas od rozpoczęcia tercji lub dogrywki.

Gospodarze mogą mówić o huśtawce nastrojów, bowiem jeszcze w 59. minucie przegrywali po trafieniu Maxa Comtoisa z drugiej tercji. Jednak na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał William Karlsson, a chwilę po rozpoczęciu dogrywki losy meczu rozstrzygnął Pacioretty. Golden Knights wygrali 12. raz w 14. spotkaniu przeciwko Ducks.

Wynikiem 2:1 zakończył się także mecz New Jersey Devils - Boston Bruins. Tutaj z kolei decydująca bramka padła 1,7 s przed zakończeniem dodatkowego czasu, a jej autorem był Białorusin Jahor Szaranhowicz, debiutujący w tym sezonie w NHL. To drugie spotkanie tych drużyn, poprzednie po rzutach karnych wygrali Bruins 3:2.

11 sekund przed końcem dogrywki wyjazdowe zwycięstwo Minnesocie Wild z Los Angeles Kings zapewnił Marcus Johansson. Pozostałe gole dla gości zdobyli Ryan Suter, Mathew Dumba i Joel Eriksson,a dla Kings trafiali Andreas Athanasiou, Blake Lizotte and Gabriel Vilardi. Hokeiści Wild po raz drugi pokonali Kings 4:3 i po raz drugi po dogrywce.