Puchar Świata w Zakopanem - konkurs indywidualny. Relacja i wyniki live online

Zimowe
Puchar Świata w Zakopanem - konkurs indywidualny. Relacja i wyniki live online
Fot. PAP
Relacja na żywo z konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

W konkursie drużynowym w Zakopanem Polacy zajęli drugie miejsce. Jak Biało-Czerwoni z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim na czele spiszą się w indywidualnej rywalizacji? Relacja na żywo z konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

Na niedzielę zaplanowano w Zakopanem indywidualną rywalizację w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W stawce zawodników, którzy powinni liczyć się w walce o podium są Kamil Stoch i Dawid Kubacki.


ZOBACZ TAKŻE: Magazyn skoków narciarskich „Polskie Skocznie”. Transmisja w Polsacie Sport Extra

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/21 prowadzi Halvor Egner Granerud. Norweg jednak na razie na Wielkiej Krokwi nie błyszczał. W piątkowych kwalifikacjach był dopiero 43., a w trakcie sobotniego konkursu drużynowego, indywidualnie miał 23. rezultat.

 

To otwiera szansę przed Stochem na zmniejszenie straty. Trzykrotny mistrz olimpijski w "generalce" zajmuje trzecią pozycję. Od Graneruda ma o 326 pkt mniej. Rozdziela ich Niemiec Markus Eisenbichler, który do lidera traci 264.

 

Stoch pięciokrotnie zwyciężał w Zakopanem (2011, 2012, 2015, 2017 i 2020). Nikt nie wygrywał tam częściej, a również pięć triumfów ma na koncie Austriak Gregor Schlierenzauer (2008, 2009, dwa razy w 2010 roku oraz w 2012).


ZOBACZ TAKŻE:  Policja bezlitosna dla kibiców skoków! 50 mandatów i 21 wniosków do sądu w Zakopanem

 

W sobotnim konkursie drużynowym triumfowali Austriacy, przed Polakami i Norwegami. Z biało-czerwonych bardzo dobrze zaprezentowali się Piotr Żyła i Kubacki. Tego pierwszego zabraknie jednak w niedzielę, bo w kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

 

Z Polaków wystartują jeszcze: Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

 

Relacja na żywo z konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem od godz. 16:00 na Polsatsport.pl.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie