Serie A: Piękny gol Piotra Zielińskiego. Napoli rozbiło Fiorentinę (WIDEO)

Piotr Zieliński w akcji.

SSC Napoli pokonało u siebie aż 6:0 Fiorentinę w niedzielnym spotkaniu Serie A. Czwartego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Zieliński, pokonując Bartłomieja Drągowskiego dokładnym uderzeniem zza pola karnego.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w piątej minucie przytomne zgranie Andreii Petagny wykorzystał Lorenzo Insigne i pokonał Drągowskiego. Jak się okazało, był to początek piłkarskiej strzelaniny w wykonaniu Napoli. Choć Fiorentina próbowała się zrewanżować, gola na 2:0 strzelił Diego Demme. Do przerwy ekipa z południa zdobyła jeszcze dwie bramki - autorstwa Hirvinga Lozano i Zielińskiego. Polak popisał się dokładnym uderzeniem zza pola karnego, finalizując piękną akcję swojej drużyny.

Po przerwie Fiorentina starała się zdobyć honorowe trafienie, ale piłkę po uderzeniu Dusana Vlahovicia z linii bramkowej wybił Kalidou Koulibaly. Co nie udało się gościom, raz jeszcze wyszło podopiecznym Gennaro Gattuso. W 72. minucie faulowany w polu karnym Fiorentiny był Tiemoue Bakayoko, a rzut karny na gola zamienił Insigne. Chwilę później z murawy zszedł Zieliński, którego zmienił Eljif Elmas.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0. Kapitalną akcją indywidualną w samej końcówce popisał się Matteo Politano i uderzeniem lewą nogą pokonał Drągowskiego. Piłkarze Gattuso mają na swoim koncie 34 punkty w 17 meczach. Znacznie gorzej radzi sobie ekipa z Florencji, która w aktualnym sezonie zgromadziła zaledwie 18 oczek.

Napoli - Fiorentina 6:0 (4:0)
Bramki: Insigne 5, 72 (rzut karny), Demme 36, Lozano 38, Zieliński 45, Politano 89