Ligue 1: Niespodziewana porażka Olympique Lyon. Zespół Rudiego Garcii stracił pozycję lidera

Gol Karla Toko Ekambiego z 74. minuty nie został uznany. Zawodnik był na spalonym.

Piłkarze Olympique Lyon nie wykorzystali szansy powrotu na pozycję lidera francuskiej ekstraklasy. W niedzielnym spotkaniu 20. kolejki przegrali u siebie z FC Metz 0:1, kończąc serię 16 meczów bez porażki. Na czele tabeli jest Paris Saint-Germain.

W 16 poprzednich spotkaniach Ligue 1 zawodnicy z Lyonu odnotowali 10 zwycięstw i sześć remisów, więc wydawało się, że starcie u siebie z pozostającym od trzech meczów bez wygranej FC Metz nie powinno sprawić im wielkich trudności.

Tymczasem rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, a w 90. minucie zapewnili sobie zwycięstwo. Wprowadzony w trakcie drugiej połowy Belg Aaron Leya Iseka znalazł się w dogodnej sytuacji, minął bez kłopotów golkipera i trafił do pustej bramki. Ten wynik oznacza, że Olympique Lyon jest obecnie trzeci z dorobkiem 40 punktów. Traci dwa do lidera PSG oraz Lille OSC.

Piłkarze Paris Saint-Germain już w sobotę pokonali na wyjeździe Angers 1:0. Zespołu gości nie mógł poprowadzić Mauricio Pochettino, który uzyskał dzień wcześniej pozytywny wynik testu na COVID-19. Jego obowiązki przejęli tymczasowo asystenci - Jesus Perez i Miguel D'Agostino. Jedyną bramkę zdobył w 70. minucie mocnym strzałem z woleja obrońca Layvin Kurzawa.

Natomiast piłkarze Lille dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry reprezentanta Kanady Jonathana Davida pokonali w niedzielę u siebie Reims 2:1.