MŚ w piłce ręcznej 2021: Co musi się stać, by Polska awansowała? Sytuacja w grupie B

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Co musi się stać, by Polska awansowała? Sytuacja w grupie B
fot. PAP
Reprezentacja Polski jest bardzo blisko awansu do drugiej fazy grupowej MŚ

19 stycznia rozegrana zostanie ostatnia kolejka pierwszej fazy grupowej MŚ w piłce ręcznej 2021. W grupie B Hiszpania zmierzy się z Tunezją o 18:00, a Polska zagra z Brazylią o 20:30. Co musi się stać, żeby Polska awansowała do drugiej rundy? Oto sytuacja w grupie B.

Przed ostatnią kolejką na pierwszym miejscu z 3 punktami jest Hiszpania. Drugie miejsce zajmują Polacy, trzecie Brazylijczycy, którzy podobnie jak biało-czerwoni mają dwa oczka na koncie. Te zespoły zmierzą się w bezpośrednim meczu w 3. kolejce. Czwarta w tabeli Tunezja ma jeden punkt i zagra we wtorek o 18:00 z Hiszpanią.

 

 

ZOBACZ TEŻ - WYNIKI I TABELE MŚ W PIŁCE RĘCZNEJ 2021

 

Przypomnijmy - do kolejnej rundy awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.

 

Jeśli Hiszpania wygra lub zremisuje z Tunezją, Polska uzyska awans do drugiej fazy grupowej już przed meczem z Brazylią. Tunezyjczycy nie będą mieli szans wyprzedzić naszej kadry, bo w bezpośrednim meczu byli gorsi o dwa trafienia. Żeby wyprzedzić Polaków, muszą wygrać z Hiszpanami. W takim wypadku biało-czerwoni będą musieli wieczorem co najmniej zremisować z Brazylijczykami. Przy równej liczbie punktów wszystkich drużyn (jest taka możliwość, że wszyscy będą mieli po 3 punkty), podopieczni Patryka Rombla na pewno wyjdą z grupy.

 

ZOBACZ TEŻ - MŚ w piłce ręcznej 2021: Republika Zielonego Przylądka wycofała się z turnieju

 

Podsumowując - jedynym wariantem, przy którym Polacy zajmują w grupie ostatnie, czwarte miejsce nie dające awansu - jest ten, w którym Tunezja wygrywa z Hiszpanią, a my przegrywamy z Brazylią. Wtedy kończymy rywalizację z dwoma punktami i gramy o Puchar Prezydenta.

 

Jeśli jednak awansujemy do drugiej rundy MŚ w piłce ręcznej 2021, zagramy tam z Niemcami, Węgrami i Urugwajem. Te trzy drużyny awansowały do kolejnej fazy rywalizacji z grupy A.

 

Co decyduje o ostatecznej kolejności w grupie przy równej liczbie punktów?

 

1. Liczba punktów zdobytych w bezpośrednich meczach
2. Różnica bramek w bezpośrednich meczach
3. Liczba bramek zdobytych w bezpośrednich meczach
4. Ogólny bilans bramkowy w fazie grupowej

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie