MŚ w piłce ręcznej 2021: Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia
fot. PAP
Austriacy zajęli 4. miejsce w grupie E i zagrają już tylko o Puchar Prezydenta

W poniedziałek została rozegrana ostatnia kolejka pierwszej fazy grupowej MŚ w piłce ręcznej w grupach E, F, G oraz H. W najlepszej sytuacji przed kolejną rundą są Francuzi, Portugalczycy oraz Szwedzi, którzy z kompletem punktów weszli do drugiej rundy. Z turniejem pożegnały się reprezentacje Austrii, Maroka, Chile oraz Korei Południowej, które zagrają już tylko o Puchar Prezydenta.

Już pierwszy mecz między Macedonią Północną a Chile rozstrzygał o tym, która ekipa będzie grała dalej, a która zajmie ostatnie miejsce i powalczy o Puchar Prezydenta (o miejsca 25-32). Macedończycy przegrali pierwszą połowę, ale w drugiej pokazali rywalom miejsce w szeregu i to oni z trzeciej lokaty weszli do drugiej fazy grupowej.

 

W spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie G Szwecja minimalnie pokonała Egipt i weszła do drugiej rundy z kompletem 4 punktów za zwycięstwa z gospodarzami oraz Macedończykami. W "nowej" grupie IV Szwedzi będą jedyną ekipą z czterema oczkami, ponieważ Rosjanie, którzy wywalczyli awans jako triumfator grupy H, mają wliczony do dorobku jeden remis (z Białorusią).

 

ZOBACZ TAKŻE: Co się musi stać, by Polska awansowała?

 

W ostatniej kolejce Sborna grała z młodą ekipą Korei Południowej i niewielkim nakładem sił wygrała 30:26. Koreańczycy tym samym "umocnili" się na ostatniej lokacie w grupie H. W drugim meczu tej grupy Słoweńcy pewnie ograli Białoruś i to oni wejdą do grupy IV z dwoma punktami. Białorusini mają tylko jedno oczko za remis z Rosją w pierwszej kolejce.

 

W poniedziałek ciekawie miało być też w grupie E. W istocie tak było... ale tylko w pierwszym spotkaniu pomiędzy Francją, a Szwajcarią. Helweci byli o włos od remisu, ale interwencja Gerarda z ostatnich sekund uratowała Trójkolorowym wygraną 25:24. Tym samym Szwajcarzy weszli do drugiej rundy, ale z zerowym dorobkiem. Dwa punkty na starcie grupy III będą mieli za to Norwegowie, którzy pewnie ograli Austrię, pozbawiając ją marzeń o drugiej rundzie. Austriacy powalczą o Puchar Prezydenta.

 

Podobnie jak Francuzi, drugą fazę z kompletem punktów rozpoczną Portugalczycy, którzy wygrali wszystkie spotkania w grupie F. W 3. kolejce pokonali Algierię 26:19. Rywale wywalczyli awans dzięki jednobramkowemu zwycięstwu nad Marokiem z pierwszej seriii spotkań. Marokańczycy w swoim ostatnim meczu gładko przegrali z Islandią, która wchodzi do następnej rundy z dwoma punktami.

 

We wtorek rywalizację w pierwszej fazie grupowej zakończą również Polacy. O godzinie 20:30 zmierzą się z Tunezją.

 

Komplet wyników poniedziałkowych spotkań i tabele w TYM MIEJSCU.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze