PKN Orlen sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne lata

Inne
PKN Orlen sponsorem strategicznym PKOl przez kolejne lata
fot. PAP

PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej przez kolejne cztery lata. Koncern podał, że będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Informując o przedłużeniu współpracy, PKN Orlen przypomniał, że jest strategicznym sponsorem PKOl od 2017 r., "zapewniając olimpijczykom długofalowe i stabilne wsparcie finansowe". "Decyzja o przedłużeniu współpracy sprawi, że koncern będzie współpracował z PKOl przynajmniej do kolejnych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r." - podkreślono w poniedziałkowym komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek, Robert Lewandowski i Piotr Sierzputowski laureatami Wielkiej Nagrody Honorowej PKOl im. Piotra Nurowskiego

 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat zaangażowanie tej spółki we wsparcie polskich sportowców zwiększyło się o 100 proc. Wspomniał przy tym, że w 2020 r., pomimo pandemii koronawirusa, koncern nie zrezygnował ze wsparcia związków sportowych, klubów i zawodników, dzięki czemu mogli oni nadal trenować, aby w każdej chwili móc wrócić na sportowe areny.

 

- Mam satysfakcję, że przez następne cztery lata PKN Orlen pozostanie sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskie. Warto podkreślić też, że nasza postawa w trakcie pandemii ma bezpośredni wpływ na postrzeganie całego koncernu - oświadczył Obajtek, cytowany w informacji PKN Orlen. Dodał przy tym, że badania przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku przez pracownię Wavemaker wskazały, że koncern ten "jest marką, która zdecydowanie najmocniej kojarzy się z zaangażowaniem w pomoc w walce z pandemią".

 

PKN Orlen przypomniał, że ze względu na pandemię koronawirusa Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przełożone o rok. "To bezprecedensowa sytuacja w historii olimpizmu" - podkreślił koncern. Wyjaśnił, że zgodnie z obowiązującym planem najbliższe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

 

Dziękując za wsparcie, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, ocenił, że dzięki zaangażowaniu sponsora strategicznego możliwa jest tam realizacja głównego zadania, zapewnienia Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak zaznaczył, "najważniejszej sportowej imprezie świata". - PKN Orlen ma ogromny wkład w każdy olimpijski medal, budowanie narodowej dumy i wspólnoty oraz szerzenie olimpijskich wartości. Jestem przekonany, że nasza wieloaspektowa współpraca przyniesie korzyści obu stronom i razem budujemy siłę polskiego sportu – powiedział Kraśnicki.

 

PKN Orlen dodał, że "oprócz stabilnego i długofalowego" wsparcia finansowego, współpraca PKOl z koncernem "to także edukacja olimpijska, opieka nad zawodnikami, promocja postaw fair-play czy propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia".

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze