EBL: WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Starcie WKS Śląska Wrocław z Anwilem Włocławek to już klasyk Energa Basket Ligi

WKS Śląsk Wrocław zagra z Anwilem Włocławek w zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi. Przed laty spotkania tych drużyn nazywane były “świętą wojną”, obecni obie ekipy chcą nawiązać do czasów świetności. Wrocławianie są obecnie dużo wyżej notowani, zajmują czwarte miejsce i mają otwartą drogę do play-off. W Anwilu z kolei kryzys, jakiego nie było od lat. Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek w Polsacie Sport od godziny 17:30.

WKS Śląsk w 2021 roku wygrał dwa spotkania. Pokonał Asseco Arkę Gdynia oraz Polpharmę Starogard Gdański, do tego w obu tych meczach zdobył powyżej 100 punktów. Anwil z kolei pokonał GTK Gliwice, ale kilka dni później musiał uznać wyższość Legii Warszawa. Włocławianie zajmują dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli, czołowa ósemka nie uciekła co prawda daleko, ale czas zacząć zwyciężać. Jak na początku sezonu, gdy wszystko szło zgodnie z planem. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetny Mazurczak, MKS pokonał PGE Spójnię

 

3 grudnia ubiegłego roku Anwil wygrał z wrocławską ekipą 93:78. Od tego czasu w obu drużynach sporo się jednak zmieniło. W Śląsku doszło Akosa Kellera zastąpił Ben McCauley, a wypożyczony został Jakub Musiał. Zespół z Włocławka przeszedł jeszcze większą metamorfozę, a  nowy trener Przemysław Frasunkiewicz stara się wdrożyć swój pomysł na tę drużynę.

 

We wtorek najciekawiej zapowiada się starcie Elijah Stewart kontra Ivan Almeida. Obaj potrafią zagrać efektownie, rzucić ważną "trójkę" i zablokować rzut rywala. To właśnie od ich postawy może zależeć wynik całego spotkania. Na pewno warto będzie się przyjrzeć także rywalizacji na pozycji rozgrywającego. Szybki Strahinja Jovanović sprawdzi możliwości doświadczonego Curtisa Jerrellsa.

 

Transmisja meczu WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek w Polsacie Sport od godziny 17:30.

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie