Maja Włoszczowska przez kolejny rok w barwach Kross Racing Team

Inne
Maja Włoszczowska przez kolejny rok w barwach Kross Racing Team
fot. Materiały prasowe
Maja Włoszczowska zapowiedziała, że karierę zakończy po rozpoczynającym się niebawem sezonie

Maja Włoszczowska, utytułowana mistrzyni i dwukrotna medalistka olimpijska oraz polski producent rowerów KROSS, podpisali kontrakt na kolejny rok. Najlepsza polska kolarka górska w zbliżającym się sezonie wciąż będzie więc startować w barwach Kross Racing Team.

Kross Racing Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od ponad dekady. W jej skład wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego, z dwukrotną medalistką olimpijską Mają Włoszczowską na czele.

 

- Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będziemy kontynuować współpracę z Mają Włoszczowską. KROSS od lat wspiera najlepszych kolarzy, którzy startują na profesjonalnych polskich rowerach i odnoszą spektakularne zwycięstwa. Życzę Mai Włoszczowskiej i innym zawodnikom wielu wygranych, także w trakcie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich - mówi Zbigniew Sosnowski, Prezes Zarządu KROSS.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kross Racing Team z Mają Włoszczowską trzeci w najnowszym rankingu UCI


Z powodu lockdownu i odwoływania zawodów sezon 2020 był bardzo trudny dla całego zespołu. Mimo to Kross Racing Team odniósł 14 zwycięstw. Włoszczowska już rozpoczęła przygotowania do planowanych na ten rok Igrzysk Olimpijskich.

- Cieszę się, że będę kontynuować karierę w barwach Kross Racing Team. Naszym wspólnym celem były Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Naturalnym dla mnie jest, że mimo zmiany daty, będziemy realizować ten cel wspólnie. Mamy świetny zespół i tworzymy zgraną drużynę, czuję się tu naprawdę komfortowo. Cieszę się, że ostatni rok w mojej karierze spędzę w tym teamie jeżdżąc na bardzo dobrym, polskim rowerze - mówi zawodniczka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolarze Bora-hansgrohe ucierpieli w wypadku. Mają złamane kręgi


Rok 2020 był równie sporym wyzwaniem dla sztabu szkoleniowców i menadżera Kross Racing Team.

- Zależało mi na przedłużeniu kontraktu z Mają Włoszczowską. Znam tę zawodniczkę od wielu lat. Współpracujemy od 2017 roku w ramach Kadry Narodowej, a od 2018 w Kross Racing Team. Moim zdaniem ta współpraca układa się bardzo dobrze. Nie wyobrażałem sobie zakończenia współpracy z najbardziej utytułowaną polską kolarką. Cały zespół jest zmotywowany, każdy w drużynie stara się najlepiej wykonywać swoje zadania i dążyć do celów wytyczonych na rok 2021 - komentuje Kornel Osicki.

Zawodnicy rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2021. W nowy rok cały zespół wkracza z dużymi ambicjami i apetytem na kolejne zwycięstwa.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie