PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla poprawili swój rekord sprzed dwóch lat. Wtedy wygrali 16 pierwszych spotkań sezonu

Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle we wtorkowym meczu PlusLigi. Dla gospodarzy będzie to pierwszy występ w 2021 roku, można więc powiedzieć, że zaczynają go od najtrudniejszego z możliwych zadań. Kędzierzynianie są w tym sezonie niepokonani na ligowych parkietach i nie zamierzają tego miana stracić w starciu z piątą w tabeli drużyną z Zawiercia. Transmisja meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport od godziny 20:30.

Aluron CMC Warta Zawiercie wraca do rywalizacji w PlusLidze po przerwie spowodowanej uczestnictwem Gjorgjiego Gjorgjiewa w eliminacjach mistrzostw Europy (wraz z reprezentacją Macedonii Północnej zapewnił sobie awans).

- Nie sposób sobie wyobrazić, jak wiele ten awans znaczy dla macedońskiej siatkówki. Po historycznym debiucie dwa lata temu jej popularność znacząco wzrosła, ale od tamtego momentu jako reprezentacja nie graliśmy przez półtora roku z powodu koronawirusa i znowu spadliśmy w cień innych dyscyplin - mówi rozgrywający.

O ile dla "Jurajskich Rycerzy" będzie to pierwsze spotkanie w 2021 roku, to kędzierzynianie zagrali już trzykrotnie i to w ciągu zaledwie 9 dni. Po gładkich zwycięstwach nad GKS Katowice i Cerradem Enea Czarnymi Radom, w ostatnią sobotę Grupa Azoty ZAKSA stoczyła morderczy bój ze Ślepskiem Malow Suwałki. Mecz był wyjątkowo emocjonujący, dwa sety skończyły się grą na przewagi, dwa kolejne gospodarze wygrali minimalnie. Ostatecznie zwyciężyli 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:23), odnosząc 18. z rzędu triumf w obecnym sezonie PlusLigi.

Poza rekordową liczbą ligowych zwycięstw siatkarze Grupy Azoty ZAKSA wygrali dwa spotkania w Superpucharze Mistrzów Polski oraz trzy w Lidze Mistrzów. Nie sposób więc nie doceniać siły takiego rywala.

- Oczywiście, Grupa Azoty ZAKSA to znakomity zespół, ale my też mamy mocną drużynę i gramy do tego u siebie. Jeśli wniesiemy na boisko dużo energii i dobrą atmosferę, możemy powalczyć o przerwanie ich serii. To tylko siatkówka, jeśli w tym konkretnym dniu zagramy lepiej, to możemy wygrać. Jestem pewny, że stać nas na to i mam nadzieję, że to udowodnimy - powiedział Gjorgjiew.

Transmisja meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport od godziny 20:30.