TAURON Liga: Weronika Centka wraca do Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
TAURON Liga: Weronika Centka wraca do Grot Budowlanych Łódź
fot. Materiały prasowe
Weronika Centka grała w juniorskich zespołach Grot Budowlanych Łódź

Weronika Centka wraca do Łodzi. Wychowanka UKS Korona Bełchatów, mierząca 192 centymetry wzrostu siatkarka grająca na pozycji środkowej bloku znów zagra w Grot Budowlanych. W tym klubie występowała jako juniorka.

Centka przyznała, że nad przyjęciem propozycji trochę się zastanawiała.

 

- Otrzymałam propozycję od prezesa Marcina Chudzika, by przejść do seniorskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź. Początkowo musiałam to przemyśleć. Ostatecznie przystałam na tę propozycję. Pochodzę z Bełchatowa, ale Łódź jest równie bliska mojemu sercu i traktuje ją tak, jak miasto rodzinne. Występowałam w niebiesko-biało-czerwonych barwach w kategorii juniorek, wraz z Budowlanymi wywalczyłyśmy szóste miejsce na mistrzostwach Polski w 2018 roku, w Dębicy, a w 2019 w Kętrzynie miejsce siódme. Chciałabym teraz powalczyć z seniorskim zespołem o jak najlepszy wynik. Dziękuję Energa MKS Kalisz za wspólne dwa sezony i możliwość dalszego rozwoju - powiedziała siatkarka.

 

 

O zawodniczce w ciepłych słowach wypowiedział się wspomniany prezes łódzkiego klubu.

 

- Weronika to młoda, perspektywiczna środkowa, która ma już za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Zależało nam żeby dołączyła do naszego zespołu jako kolejna zawodniczka pokolenia „młodej Polski”. Chciałem podziękować Prezesowi Energa MKS Kalisz Błażejowi Wojtyle za wyrażenie zgody na przejście do Grot Budowlanych Łódź - powiedział Chudzik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięstwo Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Nieudane pożegnanie Weroniki Centki

 

Centka urodziła się 6 września 2000 roku. Jest absolwentką elitarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 321 centymetrów. Na koncie ma występy w reprezentacji Polski U-18, U-19, U-20 oraz seniorskiej kadrze naszego kraju. Wraz z reprezentacją Polski juniorek zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Albanii, a na Mistrzostwach Świata U-20 w Meksyku wraz z zespołem wywalczyła piąte miejsce. Sezon 2020/2021 w TAURON Lidze rozpoczęła w drużynie Energa MKS Kalisz. Za udane występy została nagrodzona już trzema statuetkami MVP.

 

20-latka w łódzkiej drużynie może zadebiutować w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Grot Budowlani podejmą Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze