Ważna wiadomość przed MŚ w Oberstdorfie! Niemcy musieli zmienić plany

Zimowe
Ważna wiadomość przed MŚ w Oberstdorfie! Niemcy musieli zmienić plany
fot. PAP
Rywalizacja w Obersdorfie odbędzie się bez udziału kibiców.

Organizatorzy zbliżających się mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w niemieckim Oberstdorfie poinformowali, że rywalizacja z uwagi na pandemię COVID-19 odbędzie się bez udziału kibiców.

Wcześniej planowano, że publiczność będzie mogła wziąć częściowo udział w imprezie zaplanowanej między 23 lutego a 7 marca. Zakładano m.in. że 2500 fanów będzie mogło obejrzeć konkursy skoków, a 2000 widzów zasiądzie na trybunach stadionu biegowego.

 

"Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, aby decyzja była inna" - zaznaczył szef Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV) Franz Steinle, cytowany w komunikacie organizatorów.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Andrzej Stękała bardzo się rozwinął i ma silną motywację"

 

Kibiców nie było w Oberstdorfie na konkursie skoków rozpoczynającym tradycyjnie Turniej Czterech Skoczni, ale organizatorzy MŚ mieli nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna do lutego poprawi się.

 

"Dziś już wiemy, że pozytywny scenariusz się nie sprawdzi i MŚ nie będą zimową bajką, ale zostaną rozegrane na pustych obiektach" - dodał Steinle, który zaapelował do fanów narciarstwa, by śledzili relacje w telewizji i internecie.

 

Wszyscy, którzy nabyli już bilety na zawody w Oberstdorfie otrzymają zwrot pieniędzy.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie