MŚ w piłce ręcznej 2021: Tałant Dujszebajew wskazał największe atuty reprezentacji Polski

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Tałant Dujszebajew wskazał największe atuty reprezentacji Polski
fot. PAP
Tałant Dujszebajew chwalił reprezentację Polski

Po zwycięskim meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata z Brazylią (33:23) Tałant Dujszebajew był pod wrażeniem gry w defensywie polskiego zespołu. - Dobry bramkarz i dobra obrona to klucz do sukcesu - powiedział trener Łomży Vive Kielce.

- Ogromne gratulacje dla polskiej drużyny. To było jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty – chwalił Biało-Czerwonych Dujszebajew.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto będzie rywalem Polaków w drugiej rundzie?

 

Zwycięstwo polskiego zespołu nad ekipą z Ameryki Południowej nie jest niespodzianką, ale chyba mało kto spodziewał się tak efektownej wygranej. Podopieczni trenera Partyka Rombla rozbili rywala, który potrafił zremisować z faworyzowaną Hiszpanią.

 

- Po bardzo dobrym meczu z Hiszpanią mogliśmy się spodziewać zwycięstwa, ale jestem zaskoczony rozmiarami wygranej. Reprezentacja Polski była zdecydowanie lepsza od Brazylii zarówno pod względem taktycznym, mentalnym, jak i przygotowania fizycznego – dodał trener Łomży Vive Kielce, który był pod wrażeniem gry w defensywie polskiego zespołu.

 

- Zagrali bardzo dobry mecz, począwszy od bramkarza Adama Morawskiego, który był bezsprzecznie MVP tego spotkania. Zamurował bramkę i to dało nam okazję do wyprowadzania szybkich i skutecznych kontrataków. Świetnie prezentował się też środek obrony. Bracia Maciej i Tomasz Gębala, Patryk Walczak, Piotr Chrapkowski - wszyscy zagrali na bardzo wysokim poziomie. W obronie na tych mistrzostwach ta reprezentacja gra coraz lepiej. Dobra obrona i dobry bramkarz to zawsze jest klucz do sukcesu - podkreślił kirgiski szkoleniowiec, który nie chciał oceniać poszczególnych zawodników.

 

 

- Na to przyjście czas po mistrzostwach świata. Teraz liczy się drużyna. Powinniśmy być zadowoleni, że każdy coś dołożył do siebie, żeby zespół zdobył te dwa punkty - zaznaczył Dujszebajew, który w latach 2016-17 był trenerem polskiej reprezentacji.

 

- Kiedy odeszła ta złota generacja polskiej piłki ręcznej, to musieliśmy trochę poczekać na ich następców. W 2017 roku, kiedy powoływałem Arka Morytę do reprezentacji to wszyscy mnie pytali dlaczego, bo przecież są inny zawodnicy. Bracia Gębala grali wtedy w drugiej drużynie Magdeburga. Oni wszyscy grają teraz lepiej, kilku z nich gra w Lidze Mistrzów. Szymon Sićko czy Dawid Dawydzik i inni zrobili postępy, bo nabrali doświadczenia - powiedział szkoleniowiec.

 

- Jeszcze rok temu walczyliśmy z Kosowem i Izraelem, a teraz wygrywamy z tak dobrym zespołem jak Brazylia, walczymy jak równy z równym z taką drużyną jak Hiszpania. Ten zespół zrobił widoczne postępy – podsumował Dujszebajew.

 

Polscy piłkarze ręczni awansowali do drugiej rundy mistrzostw świata. W kolejnym spotkaniu w czwartek zagrają z Urugwajem.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze