NBA: Zdecydowane wygrane Denver Nuggets i Utah Jazz. We wtorek tylko dwa mecze

Koszykarze New Orleans Pelicans musieli uznać wyższość ekipy Utah Jazz

Tylko dwa mecze odbyły się we wtorek w lidze NBA. Zdecydowane zwycięstwa odnieśli koszykarze Denver Nuggets i Utah Jazz, pokonując - odpowiednio - Oklahoma City Thunder 119:101 i New Orleans Pelicans 118:102. Scenariusz spotkań był taki sam. Triumfatorzy wysoko prowadzili po trzech kwartach (97:74 i 91:69), a w ostatniej odsłonie nieco do głosu doszli rywale.

Niemal identyczną liczbę punktów zdobyli najskuteczniejsi koszykarze Nuggets i Jazz., tj. Nikola Jokic - 27 (plus 12 zbiórek, sześć asyst) i Donovan Mitchell - 28 (i siedem zbiórek).

Zawodnicy Nuggets odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie, zaś Thunder ponieśli siódmą porażkę. Gracze z Oklahomy o wiele korzystniej spisują się na wyjazdach 5-2, niż we własnej hali 1-5.

Po pierwszej, remisowej kwarcie (31:31), w dwóch kolejnych ekipa z Denver wyraźnie odskoczyła przeciwnikom. Gospodarze byli dużo lepsi m.in. w walce pod tablicami - mieli 58 zbiórek, przy 41 Thunder.

Z kolei Jazz przedłużyli do sześciu serię wygranych w rozgrywkach NBA. Konsekwentnie powiększali przewagę w rywalizacji z Pelicans, chociaż do przerwy nie była ona zbyt duża - 55:49. Przełomem okazała się trzecia "odsłona", w której zespół Utah Jazz triumfował 36:20.

Oprócz Mitchella, wyróżnił się Rudy Gobert - 13 pkt, 18 zbiórek i trzy bloki. Dziesięć asyst zanotował Mike Conley.

Zwycięzcy trafili 21 rzutów za trzy punkty (47 prób), zaś Pelicans - zaledwie sześć (26).

Wśród pokonanych dobrze zagrali Zion Williamson - 32 pkt. i Brandon Ingram - 17.

- Nie potrafiliśmy w ogóle ich powstrzymać. Oczywiście wyróżnili się w rzutach za trzy, ale nie mieli problemu także z dojściem do rzutów spod kosza. Dostali wszystko, czego chcieli, a my niczego im nie utrudniliśmy - stwierdził trener koszykarzy z Nowego Orleanu Stan Van Gundy.

Bilans gier Jazz w tym sezonie to 10-4, zaś Pelicans 5-8.

Liderami Konferencji Wschodniej są Boston Celtics 8-4, a Zachodniej - broniący tytułu Los Angeles Lakers 11-4.