NHL: Sidney Crosby zapewnił zwycięstwo "Pingwinom". Grad dogrywek

Sidney Crosby po raz 17. zdobył w dogrywce bramkę dającą triumf drużynie z Pittsburgha

Słynny kanadyjski hokeista Sidney Crosby zapewnił zwycięstwo Pittsburgh Penguins nad Washington Capitals 5:4 we wtorkowym meczu ligi NHL. Decydującego gola strzelił w 71. sekundzie dogrywki. Wcześniej niemal cały czas prowadził stołeczny zespół, po pierwszej tercji 3:1, a w drugiej 4:2. "Pingwiny" zdołały jednak wyrównać po bramkach Teddy'ego Bluegera w 36. minucie i Jewgienija Małkina w 38.

Ostatnia tercja nie przyniosła goli, a o wyniku przesądziła gwiazda hokejowej ligi NHL 33-letni Crosby. Z Penguins trzykrotnie zdobył Puchar Stanleya, a z reprezentacją Kanady sięgnął po dwa złote medale olimpijskie i mistrzostwo świata.

Crosby po raz 17. zdobył bramkę w dogrywce dającą triumf drużynie z Pittsburgha. W klasyfikacji wszech czasów zrównał się z Ilją Kowalczukiem. Prowadzi Aleksander Owieczkin (23), a drugi jest Jaromir Jagr (19).

Z siedmiu wtorkowych spotkań, aż cztery kończyły się dogrywkami. Co więcej, jedynie potyczka Philadelphia Flyers z Buffalo Sabres (3:0) zakończyła się różnicą większą niż jedno trafienie. Brian Elliott z "Lotników" obronił aż 40 strzałów. Z kolei nie doszedł do skutku mecz Nashville Predators - Carolina Hurricanes, a powodem koronawirus.

Dogrywki kończyły się dość szybko, a rekordzistą dnia okazał się Tyler Bertuzzi z Detroit Red Wings, który trafił do siatki Columbus Blue Jackets w 15. sekundzie dodatkowego czasu gry. "Czerwone Skrzydła" triumfowały 3:2.

Zawodnicy New York Rangers oddali 50 strzałów, New Jersey Devils 28, a mimo to nowojorczycy przegrali 3:4.

Natomiast Los Angeles Kings ulegli Colorado Avalanche 2:3. Dwie asysty w ekipie Avalanche zanotował Nathan MacKinnon i tym samym osiągnął już granicę 500 punktów w NHL. 25-letni hokeista gra w tym zespole od 2013 roku.

Został tym samym szóstym "aktywnym" graczem, który zdobył pół tysiąca punktów przed ukończeniem 26. roku życia. Dołączył do Owieczkina, Crosby'ego, Stevena Stamkosa, Małkina i Patricka Kane'a.