Anders Ladehaug najlepszym skoczkiem Norwegii! Halvor Egner Granerud na tytuł musi poczekać

Zimowe
Anders Ladehaug najlepszym skoczkiem Norwegii! Halvor Egner Granerud na tytuł musi poczekać
fot. PAP
Halvor Egner Granerud i pozostali Norwegowie po powrocie z PŚ w Zakopanem musieli poddać się kwarantannie i nie wystąpili w mistrzostwach kraju.

Mistrzostwa Norwegii w skokach narciarskich tym razem nie budziły aż tak wielkich emocji. Wszystko przez to, że na starcie zabrakło najlepszych zawodników w kraju, którzy musieli poddać się kwarantannie. Pod nieobecność czołówki tytuł wywalczył Anders Ladehaug.

Reprezentanci Norwegii, którzy w ostatni weekend pokazali się z bardzo dobrej strony podczas Pucharu Świata w Zakopanem, mają czego żałować. Ze względu na restrykcje na terenie swojej ojczyzny, musieli porzucić marzenia o medalach mistrzostw kraju w skokach narciarskich. Halvor Egner Granerud i spółka zamiast walczyć o triumf w prestiżowych zawodach, po powrocie z Polski zostali poddani obowiązkowej kwarantannie. - Ogromna szkoda. Złoty medal mistrzostw kraju wiele dla mnie znaczy - powiedział po ogłoszeniu decyzji lider PŚ.

 

ZOBACZ TAKŻE: Timi Zajc wraca do słoweńskiej kadry


Ich nieobecność na dużej skoczni w Trondheim wykorzystał Ladehaug. 21-letni zawodnik klubu Nordre Land IL skokami na odległość 136,5 oraz 135,5 metra przypieczętował triumf w konkursie. Srebrny medal norweskiego czempionatu zdobył Iver Olaussen, a na najniższym stopniu podium uplasował się Matias Braathen. Co ciekawe, żaden z nich jeszcze nigdy nie miał okazji sprawdzić się podczas międzynarodowych konkursów najwyższej rangi.


Z kolei do wielkiej niespodzianki doszło u pań. Trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli Maren Lundby znalazła się tuż za podium - na czwartym miejscu. Triumfowała natomiast Eirin Maria Kvandal, która nie dała szans rywalkom szybując na 135 i 123 metr. Tuż za nią uplasowała się Thea Minyan Bjoerseth, a brąz przypadł Silje Opseth.


Czołowi skoczkowie Norwegii mimo kwarantanny w swoim kraju przystąpią do najbliższych zawodów w Pucharze Świata. W Lahti w gronie pretendentów do zwycięstwa, obok Graneruda, będzie z pewnością zwycięzca indywidualnego konkursu u podnóża Tatr - Marius Lindvik. Ponadto Alexander Stoeckl do Finlandii zabierze ze sobą Johanna Andre Forfanga, Roberta Johanssona, Thomasa Aasena Markeng oraz Daniela-Andre Tandego.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze