Dwa remisy Lecha Poznań w sparingach w Turcji. Szachtar Donieck "uratował się" w doliczonym czasie

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali z serbskim FK Rad Belgrad 0:0 i ukraińskim Szachtarem Donieck 1:1.

Przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek piłkarze Lecha Poznań zremisowali z serbskim FK Rad Belgrad 0:0 i ukraińskim Szachtarem Donieck 1:1 w ostatnich meczach sparingowych. W sobotę wicemistrzowie Polski wrócą do kraju.

Trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw na oba spotkania wystawił dwa różne składy, a w trakcie meczów dokonywał nielicznych zmian. Zdecydowanie mocniejsza jedenastka zagrała przeciwko Szachtarowi, z którym poznaniacy podczas obozów w Turcji zmierzyli się już po raz trzeci z rzędu. Poprzednie mecze zakończyły się zwycięstwem Ukraińców, tym razem lechici byli bliżsi wygranej.

W 58. minucie, po podaniu Alana Czerwińskiego, gola dla Lecha zdobył Filip Marchwiński. Rywale odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry. Po faulu Bartosza Salamona na Fernando, arbiter podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Wiktor Kowalenko.

Meczu z Szachtarem do udanych nie zaliczy najlepszy snajper poznańskiego zespołu Mikael Ishak, który już w 12 minucie doznał urazu. Szweda zastąpił junior Norbert Pacławski, a w jego miejsce na boisku pojawił się Mohammad Awwad. Izraelczyk wcześniej zagrał w sparingu z FK Rad i łącznie zaliczył na boisku aż 130 minut.

Pojedynki z Serbami i Ukraińcami były dla wicemistrza Polski ostatnimi sprawdzianami przed rundą wiosenną ekstraklasy. W sobotę poznaniacy wrócą do kraju. Rozgrywki ligowe Lech wznowi meczem z Górnikiem w Zabrzu 30 stycznia.