MŚ w piłce ręcznej 2021: Biało-Czerwoni z negatywnymi wynikami testów przed drugą fazą rozgrywek

Piłka ręczna
MŚ w piłce ręcznej 2021: Biało-Czerwoni z negatywnymi wynikami testów przed drugą fazą rozgrywek
fot. PAP/EPA
W kolejnej fazie Biało-Czerwoni zmierzą się najpierw z Urugwajem, a później Węgrami i na koniec czeka ich spotkanie z Niemcami.

Z Egiptu płyną dobre wiadomości. Jak poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy uzyskali negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem kolejnego etapu rywalizacji w mistrzostwach świata.

Reprezentacja Polski bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki w Egipcie. W pierwszej fazie grupowej Polacy pokonali Tunezję (30:28), przegrali minimalnie z Hiszpanią (26:27) oraz rozbili Brazylię (33:23), pewnie awansując do kolejnej rundy. Tam Biało-Czerwoni zmierzą się najpierw z Urugwajem, a później Węgrami i na koniec czeka ich spotkanie z Niemcami. 

 

Wszystko zdaje się układać po myśli Polaków. Testy na obecność koronawirusa wykazały, że żaden z zawodników ani członków sztabu szkoleniowego nie został zakażony.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej 2021: Kiedy i z kim zagrają Polacy? Plan meczów Biało-Czerwonych

 

Przypomnijmy, że Polacy będą walczyć o awans do ćwierćfinału w grupie 1, gdzie zaliczają się spotkania z Hiszpanią i Brazylią z poprzedniej rundy. Liderem grupy 1 są Węgry (4 punkty), dalej plasują się Hiszpanie (3 pkt), Polacy i Niemcy (2 pkt), Brazylia (1 pkt) oraz Urugwaj (0 pkt).

 

Jak potoczą się losy Polaków? Były reprezentant Bartłomiej Jaszka przyznał, że Biało-Czerwoni nie są bez szans na walkę o medale.

 

- Czekają nas dwa bardzo trudne spotkania [z Węgrami i Niemcami - przyp. red.], ale nie jesteśmy bez szans. Aby zdobywać medale, trzeba wygrywać z silnymi przeciwnikami - mówił.


Terminarz meczów reprezentacji Polski na MŚ w piłce ręcznej 2021:


21 stycznia (czwartek):


15:30 Urugwaj - Polska
18:00 Węgry - Brazylia
20:30 Hiszpania - Niemcy

 

23 stycznia (sobota):


15:30 Urugwaj - Hiszpania
18:00 Polska - Węgry
20:30 Niemcy - Brazylia

 

25 stycznia (poniedziałek):


15:30 Brazylia - Urugwaj
18:00 Hiszpania - Węgry
20:30 Polska - Niemcy

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze