Monika Marzec przed MŚ piłkarek ręcznych: Wiele drużyn jest w przebudowie. To dla nas szansa

Piłka ręczna
Monika Marzec przed MŚ piłkarek ręcznych: Wiele drużyn jest w przebudowie. To dla nas szansa
fot. Cyfrasport
Telewizja Polsat pozyskała prawa do transmitowania i pokaże 25. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, które odbędą się w dniach 2 – 19 grudnia bieżącego roku.

- Zawsze ten rok poolimpijski jest trudny dla tych drużyn, które biorą udział w igrzyskach. Wiele drużyn przebudowuje się, kilka zawodniczek bardzo znaczących zawiesiło karierę reprezentacyjną. Na pewno jest szansa, aby powalczyć i mam nadzieję, że tę szansę wykorzystamy - powiedziała Monika Marzec, drugi trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych.

Szymon Rojek: Jaki jest plan na najbliższe dni?

 

Monika Marzec: Na pewno będziemy się przygotowywać do mistrzostw świata, które zbliżają się wielkimi krokami. Przed nami jeszcze turniej towarzyski w Hiszpanii. Będzie szlifowanie schematów taktycznych, podtrzymywanie wytrzymałości siły oraz techniki.

 

Zobacz także: Mistrzostwa Świata piłkarek ręcznych 2021 w Telewizji Polsat

 

Ostatnie zawodniczki pojawiły się na zgrupowaniu. Jak wygląda sytuacja zdrowotna?

 

Wygląda dobrze. Nie wszystkie zawodniczki przyjechały z powodów zdrowotnych, ale te, które są zdrowe i gotowe do podjęcia walki powinny je godnie zastąpić. Nie ma z nami Weroniki Gawlik, Anety Łabudyn oraz Karoliny Kochaniak, ale wierzę, że te które przyjechały w ich miejsce będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Na co stać Polskę na tych mistrzostwach? Wracamy po pewnej przerwie, a mistrzostwa będą w nowym formacie - 32-zespołowym.

 

Mam nadzieję, że stać nas na wiele i w Hiszpanii powalczymy o jak najwyższe cele. Dla dziewczyn to będzie bardzo dobry moment, aby zebrać międzynarodowe doświadczenie, co na pewno przełoży się na dyspozycje klubowe. Dziewczyny są głodne sukcesu, chcą zaistnieć na międzynarodowej arenie i zrobią wszystko, żeby tak było.

 

To jest ten czas na niespodzianki w roku poolimpijskim? Sporo drużyn jest w przebudowie.

 

Zawsze ten rok poolimpijski jest trudny dla tych drużyn, które biorą udział w igrzyskach. Wiele drużyn przebudowuje się, kilka zawodniczek bardzo znaczących zawiesiło karierę reprezentacyjną. Na pewno jest szansa, aby powalczyć i mam nadzieję, że tę szansę wykorzystamy.

 

 

MŚ piłkarek ręcznych na sportowych antenach Polsatu. Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Szymon Rojek, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie