Andreas Wolff w drużynie kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Andreas Wolff znalazł się w siódemce 7. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Bramkarz Łomży Vive Kielce Andreas Wolff znalazł się w siódemce 7. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Podwójna parada Niemca w spotkaniu z Barcą została uznana za najlepszą interwencję tej serii spotkań.

Kielczanie pokonali w czwartek obrońcę trofeum 33:31, w dodatku w jego hali. Jednym z głównych twórców tego sukcesu był Woff. Niemiecki bramkarz odbił w całym spotkaniu 15 rzutów rywali, broniąc z 33-procentową skutecznością.

To piąte tego typu wyróżnienie dla zawodnika Łomży Vive w tym sezonie Ligi Mistrzów. Wcześniej w najlepszej siódemce znaleźli się: w drugiej kolejce Alex Dujszebajew, w czwartej Szymon Sićko i Dylan Nahi, a w piątej Sigvaldi Gudjonsson.

Podwójna parada Wolffa z końcowych minut meczu została uznana za najlepszą interwencję kolejki. Bramkarz Vive najpierw obronił rzut z drugiej linii Diki Mema, a później jeszcze dobitkę Blaza Janca.

Bramka Arkadiusza Moryty z tego meczu znalazła się wśród najefektowniejszych trafień kolejki. W 24. minucie spotkania prawoskrzydłowy Vive otrzymał podanie od Władysława Kulesza i mimo że był przytrzymywany przez Lukę Cindrica, efektownym lobem pokonał bramkarza hiszpańskiej drużyny.