MŚ w piłce ręcznej 2021: Węgry - Brazylia. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Węgier i Brazylii zagrają w czwartek w meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata. Zdecydowanym faworytem tej potyczki jest zespół z Europy, który wygrał trzy pierwsze spotkania na turnieju w Egipcie i do drugiej rundy awansował z kompletem zwycięstw. Brazylijczycy jednak też pokazali pazur, remisując niespodziewanie z Hiszpanią, aktualnym mistrzem Europy. Relacja i wynik na żywo meczu Węgry - Brazylia od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

W pierwszej fazie mistrzostw świata Brazylia grała w grupie z Polską, Hiszpanią i Tunezją. Rywalizację rozpoczęła od sprawienia niespodzianki, urywając punkt Hiszpanom po remisie 29:29. Dwa dni później znów zremisowała - 32:32 z Tunezją. W ostatnim spotkaniu drużyna z Ameryki Południowej dostała srogą lekcję od Biało-Czerwonych, którzy zwyciężyli 33:23.

 

Brazylia awansowała do drugiej rundy z trzeciego miejsca, zabierając ze sobą jeden punkt za remis z Hiszpanią. Zdobycz ze starcia z Tunezją , która zakończyła rozgrywki na ostatniej pozycji, nie jest bowiem zaliczana. Polacy mają obecnie dwa punkty - za wygraną z Brazylijczykami, a Hiszpania trzy - za zwycięstwo nad Polską i remis z "Canarinhos".

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy i z kim zagrają Polacy? Plan meczów Biało-Czerwonych na MŚ

 

Na prowadzeniu w "polskiej" grupie są Węgrzy, którzy na razie na mistrzostwach w Egipcie tylko wygrywają i mają teraz cztery punkty. Rywalizację rozpoczęli od zwycięstwa nad Republiką Zielonego Przylądka 34:27, później "zdemolowali" Urugwaj 44:18, a na zakończenie pierwszej fazy turnieju pokonali reprezentację Niemiec 29:28.   

 

W ostatnich latach Węgrzy i Brazylijczycy grali ze sobą czterokrotnie, za każdym razem na innej imprezie. Wszystkie te spotkania wygrała drużyna z Europy. Najbardziej wyrównane było starcie w 2004 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Atenach Węgry wygrały 20:19. Do kolejnego meczu doszło w roku 2011 na mistrzostwach świata w Szwecji, wtedy różnica klas była bardzo widoczna. Skończyło się wynikiem 36:24. Rok później, w kwalifikacjach do kolejnych igrzysk, Węgrzy zwyciężyli 29:27, a w towarzyskim spotkaniu w kwietniu 2018 roku ograli Brazylijczyków 30:22.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Węgry - Brazylia od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ 2021

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze