Portugalskie media: Decyzja PZPN ws. selekcjonera potwierdza światowy trend

Piłka nożna
Portugalskie media: Decyzja PZPN ws. selekcjonera potwierdza światowy trend
fot. PAP/EPA
Media w Portugalii komentując decyzję o zatrudnieniu Paulo Sousy jako selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.

Media w Portugalii komentując decyzję o zatrudnieniu Paulo Sousy jako selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wskazuje, że decyzja władz PZPN potwierdza światową tendencję stawiania na pochodzących z tego kraju szkoleniowców.

W ocenie agencji prasowej Lusa oraz lizbońskiej gazety "Diario de Noticias" czwartkowa decyzja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wpisuje się w praktykę kilku innych zagranicznych związków futbolowych, które również postawiły na trenerów z Portugalii.

 

Komentatorzy wskazują, że Polska jest ósmym krajem, który zatrudnił na stanowisku selekcjonera trenera z Portugalii. Odnotowuje, że w ostatnim czasie z usług Portugalczyka Carlosa Queiroza korzystała też Kolumbia. - Nawet pomimo niedawnego zwolnienia Queiroza Portugalia wciąż jest drugim krajem, z którego pochodzi najwięcej selekcjonerów (…). Wyprzedza nas tylko Francja, której trenerzy prowadzą 14 drużyn narodowych - oszacowała Lusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowemu selekcjonerowi powinien pomagać Jacek Magiera

 

Agencja prasowa z Lizbony wyliczyła, że poza Polską z usług szkoleniowców portugalskich korzystają obecnie m.in. Korea Południowa, Kamerun, Wenezuela czy Bahrajn.

 

Tymczasem wraz z objęciem przez Sousę funkcji selekcjonera Polski media spekulują, na ile pochodzący z Viseu szkoleniowiec będzie w stanie odnosić sukcesy z reprezentacją, w której występuje, jak przypominają, najlepszy piłkarz świata – Robert Lewandowski. - Być może podczas najbliższych mistrzostw świata w 2022 r. uda nam się pobić rekord świata Brazylii. Na mundialu 2014 trzech różnych szkoleniowców z tego kraju prowadziło trzy różne reprezentacje - napisał "Diario de Noticias".

 

Dziennik "A Bola" z kolei poinformował, że w sztabie szkoleniowym Sousy pojawią się jego dotychczasowi współpracownicy: Manuel Cordeiro Pereira, Victor Sanchez, Paulo Grilo, Lluis Sala oraz Antonio Gomez.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze