PŚ w biathlonie: Pierwsza wygrana Austriaczki. Monika Hojnisz-Staręga najlepsza z Polek

Monika Hojnisz-Staręga zajęła w Anterselvie 21. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km biathlonowego Pucharu Świata.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła w Anterselvie 21. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km biathlonowego Pucharu Świata. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Austriaczka Lisa Theresa Hauser. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Julia Dżyma, a trzecie - Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

Dobrze spisała się Anna Mąka, która zakończyła zawody na 26. miejscu. To jej zdecydowanie najlepszy wynik w karierze, dotychczas nigdy nie zajęła w PŚ wyższej lokaty niż 69. Pozostałe Polki - Joanna Jakieła i Karolina Pitoń - zajęły odległe pozycje.

W piątek odbędzie się rywalizacja mężczyzn w tej konkurencji na dystansie 20 km. Na sobotę zaplanowano bieg ze startu wspólnego kobiet oraz sztafetę mężczyzn, w niedzielę to panie ścigać się będą w sztafecie, a panowie - ze startu wspólnego.