Ewa Brodnicka przegrała w sądzie. Jest prawomocny wyrok

Sporty walki
Ewa Brodnicka przegrała w sądzie. Jest prawomocny wyrok
Fot. CyfraSport
Ewa Brodnicka i Ewa Piątkowska zmierzyły się w ringu w 2015 roku.

Sąd Okręgowy w Warszawie uprawomocnił wyrok przeciwko Ewie Brodnickiej. Pięściarka została oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej Ewy Piątkowskiej. Jak poinformował Super Express, sąd drugiej instancji podtrzymał decyzję pierwszej instancji i skazał Brodnicką na cztery miesiące ograniczenia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 czerwca 2017 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie. Piątkowska opuszczała halę, kiedy podbiegła do niej Brodnicka w towarzystwie ochrony. Ówczesna mistrzyni świata WBO uderzyła "Tygrysicę" pięścią w twarz.

 

Po zajściu Brodnicka w rozmowach z dziennikarzami twierdziła, że taka sytuacja nie miała miejsca. Poszkodowana dowiodła swojej racji prezentując nagrania z monitoringu Ergo Areny. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ostatni pogromca Teofimo Lopeza wystąpi w Polsce! Dołączył do Queensberry Poland

 

Sąd pierwszej instancji uznał oskarżoną za winną i skazał ją na cztery miesiące ograniczenia wolności. Brodnicka została również do uiszczenia zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanej oraz opublikowania przeprosin w największych portalach o tematyce bokserskiej. Ponadto 36-latka musi zwrócić wydatki związane z ustanowieniem pełnomocnika oraz opłacić pozostałe koszty procesowe. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Piątkowska (@ewa.piatkowska)

 

Obie zawodniczki miały okazję spotkać się w ringu niespełna dwa lata przed tym zdarzeniem. We wrześniu 2015 roku Brodnicka zwyciężyła niejednogłośną decyzją sędziów. Od tamtej pory na zawodowym ringu Piątkowska ani razu nie zaznała smaku porażki, z kolei Brodnicka straciła mistrzowski pas w starciu z Mikaelą Mayer. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie