NHL: Tampa Bay Lightning znów błysnęli. Obrońcy tytułu tylko wygrywają

Trzeci mecz - trzecie zwycięstwo. tak nowy sezon rozpoczęli obrońcy Pucharu Stanleya

Trzecie zwycięstwo w trzecim występie w obecnym sezonie ligi NHL odnieśli hokeiści Tampa Bay Lightning. W czwartek obrońcy tytułu po dogrywce pokonali na wyjeździe Columbus Blue Jackets 3:2.

Spotkanie świetnie zaczęli Blue Jackets, którym już w 21. sekundzie prowadzenie dał Duńczyk Oliver Bjorkstrand. Lightning odpowiedzieli dopiero pod koniec drugiej tercji. Wyrównał Blake Coleman, a na 2:1 trafił Mathieu Joseph.

W trzeciej odsłonie do remisu doprowadził Nick Foligno, ale w drugiej minucie dogrywki zwycięstwo "Błyskawicom" zapewnił Brayden Point.

Lightning są pierwszymi od 1999 roku obrońcami Pucharu Stanleya, którym sezon udało się zacząć od trzech zwycięstw. Najdłuższa taka seria to pięć spotkań, a zanotowały ją dwie ekipy - Ottawa Senators (1920/21) i Edmonton Oilers (1985/86).

W obecnym sezonie lepszym dorobkiem od Lightning może się na razie pochwalić jedynie drużyna Vegas Golden Knights, która odniosła cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach.

Bez porażki pozostają jeszcze hokeiści Florida Panthers i Dallas Stars. Ci pierwsi rozegrali jednak tylko dwa mecze, a "Gwiazdy"... żadnego. W teksańskim klubie tuż przed rozpoczęciem rozgrywek stwierdzono aż 17 przypadków zakażeń koronawirusem.